My Account
06831
Map
Showing 1 to 10 of 19 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0226759 seconds)
‹
›
$2,800,000
5
Bd
3
Baths
3,576
Sq. Ft.
55 Stag Lane, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$2,800,000
55 Stag Lane, Greenwich, CT 06831
Baths
3,576
Sq. Ft.
4.43
Acres
$/Sq. Ft.
$783
Taxes
$15,800
HOA
-
Year Built
1960
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
31 Minutes
›
$1,995,000
3
Bd
2
Baths
4,486
Sq. Ft.
24 Hardscrabble Road, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$1,995,000
24 Hardscrabble Road, Greenwich, CT 06831
Baths
4,486
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$445
Taxes
$8,671
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$475,000
1
Bd
1
Baths
646
Sq. Ft.
351 Pemberwick Road #818, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$475,000
351 Pemberwick Road #818, Greenwich, CT 06831
Baths
646
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$735
Taxes
$3,049
HOA
$341
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Hours
›
$1,295,000
3
Bd
2
Baths
1,854
Sq. Ft.
19 Cross Street, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$1,295,000
19 Cross Street, Greenwich, CT 06831
Baths
1,854
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$698
Taxes
$6,814
HOA
-
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$8,250,000
6
Bd
6
Baths
9,440
Sq. Ft.
34 Carrington Drive, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$8,250,000
34 Carrington Drive, Greenwich, CT 06831
Single Family
6
Beds
6
Baths
9,440
Sq. Ft.
3.58
Acres
$/Sq. Ft.
$874
Taxes
$30,906
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$3,950,000
5
Bd
4
Baths
6,279
Sq. Ft.
294 E. Middle Patent Road, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$3,950,000
294 E. Middle Patent Road, Greenwich, CT 06831
Baths
6,279
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$629
Taxes
$22,562
HOA
-
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$6,950,000
6
Bd
6
Baths
6,216
Sq. Ft.
530 Round Hill Road, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Serhant Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$6,950,000
530 Round Hill Road, Greenwich, CT 06831
Single Family
6
Beds
6
Baths
6,216
Sq. Ft.
4.37
Acres
$/Sq. Ft.
$1,118
Taxes
$40,653
HOA
-
Year Built
1937
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$6,700,000
5
Bd
6
Baths
7,691
Sq. Ft.
131 Pecksland Road, Greenwich, CT 06831
Brokered By:
Higgins Group Greenwich
Swipe
0
$6,700,000
131 Pecksland Road, Greenwich, CT 06831
Single Family
5
Beds
6
Baths
7,691
Sq. Ft.
3.82
Acres
$/Sq. Ft.
$871
Taxes
$47,047
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
Sign In
4
Beds
4
Baths
5,633
Sq. Ft.
3.13
Acres
12340610
ID
$2,350,000
Greenwich, CT 06831
Baths
5,633
Sq. Ft.
3.13
Acres
$/Sq. Ft.
$417
Taxes
$23,648
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
Private Listing
Sign-In to View!
Join
Sign In
3
Beds
1
Baths
1,977
Sq. Ft.
0.11
Acres
12380009
ID
$1,100,000
Greenwich, CT 06831
Baths
1,977
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$556
Taxes
$5,353
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
36 Days