My Account
06825
Map
Showing 1 to 10 of 35 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.027317 seconds)
‹
›
$800,000
5
Bd
2
Baths
3,528
Sq. Ft.
20 Lynnbrook Road, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
Higgins Group Real Estate
Swipe
0
$800,000
20 Lynnbrook Road, Fairfield, CT 06825
Baths
3,528
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$12,391
HOA
-
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$724,900
3
Bd
2
Baths
1,655
Sq. Ft.
23 Benedict Avenue, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$724,900
23 Benedict Avenue, Fairfield, CT 06825
Baths
1,655
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$438
Taxes
$7,705
HOA
-
Year Built
1936
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$775,000
4
Bd
2
Baths
1,593
Sq. Ft.
2698 Easton Turnpike, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
US Asset Realty
Swipe
0
$775,000
2698 Easton Turnpike, Fairfield, CT 06825
Baths
1,593
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$487
Taxes
$8,428
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$499,000
2
Bd
1
Baths
1,076
Sq. Ft.
47 Lewis Drive, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$499,000
47 Lewis Drive, Fairfield, CT 06825
Baths
1,076
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$464
Taxes
$7,252
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$625,000
2
Bd
1
Baths
1,440
Sq. Ft.
54 Bunnell Circle, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$625,000
54 Bunnell Circle, Fairfield, CT 06825
Baths
1,440
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$434
Taxes
$8,255
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$650,000
3
Bd
2
Baths
1,086
Sq. Ft.
78 Rena Place, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
KNG Realty LLC
Swipe
0
$650,000
78 Rena Place, Fairfield, CT 06825
Baths
1,086
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$599
Taxes
$7,657
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$969,000
4
Bd
2
Baths
2,068
Sq. Ft.
370 Nepas Road, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$969,000
370 Nepas Road, Fairfield, CT 06825
Baths
2,068
Sq. Ft.
0.57
Acres
$/Sq. Ft.
$469
Taxes
$11,435
HOA
-
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$759,900
3
Bd
2
Baths
1,800
Sq. Ft.
1770 Stratfield Road, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
ASJ Realty Partners
Swipe
0
$759,900
1770 Stratfield Road, Fairfield, CT 06825
Baths
1,800
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$422
Taxes
$8,486
HOA
-
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$899,000
3
Bd
2
Baths
1,865
Sq. Ft.
89 Random Road, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$899,000
89 Random Road, Fairfield, CT 06825
Baths
1,865
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$482
Taxes
$10,445
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$999,000
4
Bd
3
Baths
2,644
Sq. Ft.
184 Rosemere Avenue, Fairfield, CT 06825
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$999,000
184 Rosemere Avenue, Fairfield, CT 06825
Baths
2,644
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$378
Taxes
$11,838
HOA
-
Year Built
1949
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days