My Account
06820
Map
Showing 1 to 10 of 36 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.028389 seconds)
‹
›
$3,550,000
5
Bd
4
Baths
5,051
Sq. Ft.
4 Seagate Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$3,550,000
4 Seagate Road, Darien, CT 06820
Baths
5,051
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$703
Taxes
$27,633
HOA
$21
Year Built
2002
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Hours
›
$5,490,000
5
Bd
4
Baths
6,151
Sq. Ft.
13 Sunswyck Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Brown Harris Stevens
Swipe
0
$5,490,000
13 Sunswyck Road, Darien, CT 06820
Baths
6,151
Sq. Ft.
0.58
Acres
$/Sq. Ft.
$893
Taxes
$33,173
HOA
$91
Year Built
2020
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,995,000
3
Bd
2
Baths
2,043
Sq. Ft.
6 Blueberry Lane, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$1,995,000
6 Blueberry Lane, Darien, CT 06820
Baths
2,043
Sq. Ft.
1.66
Acres
$/Sq. Ft.
$977
Taxes
$13,030
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$2,700,000
4
Bd
3
Baths
2,796
Sq. Ft.
8 Seagate Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$2,700,000
8 Seagate Road, Darien, CT 06820
Baths
2,796
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$966
Taxes
$17,149
HOA
$25
Year Built
1949
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,680,000
4
Bd
2
Baths
2,563
Sq. Ft.
150 Holmes Avenue, Darien, CT 06820
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$1,680,000
150 Holmes Avenue, Darien, CT 06820
Baths
2,563
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$655
Taxes
$13,114
HOA
-
Year Built
1896
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$2,395,000
4
Bd
2
Baths
3,384
Sq. Ft.
27 Point O Woods Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$2,395,000
27 Point O Woods Road, Darien, CT 06820
Baths
3,384
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$708
Taxes
$17,616
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$3,250,000
5
Bd
4
Baths
4,567
Sq. Ft.
18 Phillips Lane, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$3,250,000
18 Phillips Lane, Darien, CT 06820
Baths
4,567
Sq. Ft.
0.54
Acres
$/Sq. Ft.
$712
Taxes
$25,981
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$5,895,000
5
Bd
5
Baths
3,240
Sq. Ft.
13 Edgehill Drive, Darien, CT 06820
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$5,895,000
13 Edgehill Drive, Darien, CT 06820
Baths
3,240
Sq. Ft.
1.05
Acres
$/Sq. Ft.
$1,819
Taxes
$31,907
HOA
$220
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$2,225,000
4
Bd
2
Baths
3,264
Sq. Ft.
19 Chester Road, Darien, CT 06820
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
Virtual
$2,225,000
19 Chester Road, Darien, CT 06820
Baths
3,264
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$682
Taxes
$18,247
HOA
-
Year Built
1931
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$3,795,000
8
Bd
5
Baths
5,658
Sq. Ft.
58 Knollwood Lane, Darien, CT 06820
Brokered By:
Brown Harris Stevens
Swipe
0
Virtual
$3,795,000
58 Knollwood Lane, Darien, CT 06820
Single Family
8
Beds
5
Baths
5,658
Sq. Ft.
1.19
Acres
$/Sq. Ft.
$671
Taxes
$36,850
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days