My Account
06810
Map
Showing 1 to 10 of 56 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0375827 seconds)
‹
›
$449,000
2
Bd
1
Baths
922
Sq. Ft.
34 Carol Street, Danbury, CT 06810
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$449,000
34 Carol Street, Danbury, CT 06810
Baths
922
Sq. Ft.
0.31
Acres
$/Sq. Ft.
$487
Taxes
$5,136
HOA
$276
Year Built
1953
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$539,900
3
Bd
2
Baths
2,458
Sq. Ft.
21 Woodcrest Lane, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$539,900
21 Woodcrest Lane, Danbury, CT 06810
Baths
2,458
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$220
Taxes
$7,431
HOA
$560
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$149,999
2
Bd
1
Baths
858
Sq. Ft.
Maple Lane #6, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Dream House Realty
Swipe
0
$149,999
Maple Lane #6, Danbury, CT 06810
Baths
858
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$175
Taxes
$2,006
HOA
$663
Year Built
2021
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$525,000
2
Bd
2
Baths
1,665
Sq. Ft.
701 Sienna Drive, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$525,000
701 Sienna Drive, Danbury, CT 06810
Baths
1,665
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$315
Taxes
$6,219
HOA
$414
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$599,900
4
Bd
2
Baths
2,504
Sq. Ft.
4 Alan Road, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$599,900
4 Alan Road, Danbury, CT 06810
Baths
2,504
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$240
Taxes
$7,233
HOA
$365
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$739,900
2
Bd
2
Baths
2,120
Sq. Ft.
39 Brentwood Circle, Danbury, CT 06810
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$739,900
39 Brentwood Circle, Danbury, CT 06810
Baths
2,120
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$349
Taxes
$10,321
HOA
$441
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$278,500
2
Bd
1
Baths
910
Sq. Ft.
16 Fairview Drive #3, Danbury, CT 06810
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$278,500
16 Fairview Drive #3, Danbury, CT 06810
Baths
910
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$306
Taxes
$2,930
HOA
$486
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$745,000
3
Bd
2
Baths
2,120
Sq. Ft.
23 E. Cross Trail, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$745,000
23 E. Cross Trail, Danbury, CT 06810
Baths
2,120
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$351
Taxes
$10,849
HOA
$441
Year Built
2022
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$494,900
2
Bd
2
Baths
1,350
Sq. Ft.
805 Sienna Drive, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Perun Properties
Swipe
0
$494,900
805 Sienna Drive, Danbury, CT 06810
Baths
1,350
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$367
Taxes
$6,264
HOA
$415
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$525,000
3
Bd
2
Baths
1,776
Sq. Ft.
187 Southern Boulevard, Danbury, CT 06810
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$525,000
187 Southern Boulevard, Danbury, CT 06810
Baths
1,776
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$6,023
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days