My Account
06804
Map
Showing 1 to 10 of 46 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0305385 seconds)
‹
›
$549,900
4
Bd
2
Baths
2,158
Sq. Ft.
17 Stage Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
RE/MAX RISE
Swipe
0
$549,900
17 Stage Road, Brookfield, CT 06804
Baths
2,158
Sq. Ft.
0.93
Acres
$/Sq. Ft.
$255
Taxes
$8,377
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$775,000
3
Bd
-
Baths
2,000
Sq. Ft.
116 Stony Hill Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
Get Listed Realty
Swipe
0
$775,000
116 Stony Hill Road, Brookfield, CT 06804
Baths
2,000
Sq. Ft.
0.48
Acres
$/Sq. Ft.
$388
Taxes
$1,957
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$750,000
4
Bd
2
Baths
3,134
Sq. Ft.
7 Arapaho Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$750,000
7 Arapaho Road, Brookfield, CT 06804
Baths
3,134
Sq. Ft.
1.89
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$8,571
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$650,000
3
Bd
2
Baths
2,500
Sq. Ft.
20 Puritan Valley Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$650,000
20 Puritan Valley Road, Brookfield, CT 06804
Baths
2,500
Sq. Ft.
0.68
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$8,724
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$485,000
3
Bd
2
Baths
2,242
Sq. Ft.
30 Whisconier Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$485,000
30 Whisconier Road, Brookfield, CT 06804
Baths
2,242
Sq. Ft.
1.50
Acres
$/Sq. Ft.
$216
Taxes
$6,583
HOA
-
Year Built
1949
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$515,000
3
Bd
2
Baths
1,132
Sq. Ft.
6 Hillside Court, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$515,000
6 Hillside Court, Brookfield, CT 06804
Baths
1,132
Sq. Ft.
2.12
Acres
$/Sq. Ft.
$455
Taxes
$7,955
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,425,000
4
Bd
3
Baths
3,284
Sq. Ft.
113 N. Lake Shore Drive, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,425,000
113 N. Lake Shore Drive, Brookfield, CT 06804
Baths
3,284
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$434
Taxes
$14,606
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$699,900
3
Bd
2
Baths
1,536
Sq. Ft.
8 Stony Brook Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
Virtual
$699,900
8 Stony Brook Road, Brookfield, CT 06804
Baths
1,536
Sq. Ft.
1.10
Acres
$/Sq. Ft.
$456
Taxes
$7,548
HOA
-
Year Built
1969
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$2,290,000
3
Bd
3
Baths
3,284
Sq. Ft.
20 N. Lake Shore Drive, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
Lisowitch Real Estate Group LLC
Swipe
0
$2,290,000
20 N. Lake Shore Drive, Brookfield, CT 06804
Baths
3,284
Sq. Ft.
0.22
Acres
$/Sq. Ft.
$697
Taxes
$15,744
HOA
$100
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$619,900
4
Bd
3
Baths
3,450
Sq. Ft.
34 Secor Road, Brookfield, CT 06804
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$619,900
34 Secor Road, Brookfield, CT 06804
Baths
3,450
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$180
Taxes
$8,897
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days