My Account
06777
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0172942 seconds)
‹
›
$475,000
3
Bd
3
Baths
2,186
Sq. Ft.
27 Litchfield Turnpike, Washington, CT 06777
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$475,000
27 Litchfield Turnpike, Washington, CT 06777
Baths
2,186
Sq. Ft.
5.83
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$4,781
HOA
-
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Hours
›
$2,599,000
4
Bd
5
Baths
4,655
Sq. Ft.
53 Mountain Lake Road, Warren, CT 06777
Brokered By:
W. Raveis Lifestyles Realty
Swipe
0
$2,599,000
53 Mountain Lake Road, Warren, CT 06777
Baths
4,655
Sq. Ft.
3.93
Acres
$/Sq. Ft.
$558
Taxes
$10,108
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$625,000
2
Bd
1
Baths
1,611
Sq. Ft.
2 Valley Road, Washington, CT 06777
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$625,000
2 Valley Road, Washington, CT 06777
Baths
1,611
Sq. Ft.
1.30
Acres
$/Sq. Ft.
$388
Taxes
$3,242
HOA
-
Year Built
1926
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$7,950,000
6
Bd
6
Baths
8,650
Sq. Ft.
197 A Tinker Hill Road, Washington, CT 06777
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$7,950,000
197 A Tinker Hill Road, Washington, CT 06777
Single Family
6
Beds
6
Baths
8,650
Sq. Ft.
8.18
Acres
$/Sq. Ft.
$919
Taxes
$99,999,999
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
32 Days
›
$849,000
3
Bd
2
Baths
2,252
Sq. Ft.
55 Litchfield Turnpike, Washington, CT 06777
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$849,000
55 Litchfield Turnpike, Washington, CT 06777
Baths
2,252
Sq. Ft.
7.29
Acres
$/Sq. Ft.
$377
Taxes
$5,485
HOA
-
Year Built
1985
Status
Active
FeeKeeper
FK
47 Days
›
$1,485,000
3
Bd
3
Baths
3,700
Sq. Ft.
12 Chestnut Lane, Washington, CT 06777
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$1,485,000
12 Chestnut Lane, Washington, CT 06777
Baths
3,700
Sq. Ft.
1.70
Acres
$/Sq. Ft.
$401
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
50 Days
Sign In
5
Beds
3
Baths
3,428
Sq. Ft.
2.33
Acres
12303918
ID
$1,675,000
Warren, CT 06777
Baths
3,428
Sq. Ft.
2.33
Acres
$/Sq. Ft.
$489
Taxes
$6,328
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
56 Days
‹
›
$2,000,000
4
Bd
3
Baths
2,579
Sq. Ft.
31B June Road #B, Washington, CT 06777
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$2,000,000
31B June Road #B, Washington, CT 06777
Baths
2,579
Sq. Ft.
1.85
Acres
$/Sq. Ft.
$775
Taxes
$2,488
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
157 Days
›
$4,000,000
4
Bd
3
Baths
3,285
Sq. Ft.
31A June Road #A, Washington, CT 06777
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
Virtual
$4,000,000
31A June Road #A, Washington, CT 06777
Baths
3,285
Sq. Ft.
1.85
Acres
$/Sq. Ft.
$1,218
Taxes
$2,488
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
160 Days
›
$6,999,999
7
Bd
7
Baths
6,010
Sq. Ft.
132 Curtiss Road, Warren, CT 06777
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$6,999,999
132 Curtiss Road, Warren, CT 06777
Single Family
7
Beds
7
Baths
6,010
Sq. Ft.
40.14
Acres
$/Sq. Ft.
$1,165
Taxes
$12,746
HOA
-
Year Built
1820
Status
Active
FeeKeeper
FK
273 Days