My Account
06759
Map
Showing 1 to 10 of 15 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0266158 seconds)
‹
›
$550,000
3
Bd
2
Baths
2,526
Sq. Ft.
258 Hunter Drive, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
Klemm Real Estate Inc
Swipe
0
$550,000
258 Hunter Drive, Litchfield, CT 06759
Baths
2,526
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$5,969
HOA
$525
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Hours
›
$3,900,000
7
Bd
5
Baths
6,641
Sq. Ft.
148 North Street, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int.
Swipe
0
$3,900,000
148 North Street, Litchfield, CT 06759
Single Family
7
Beds
5
Baths
6,641
Sq. Ft.
3.93
Acres
$/Sq. Ft.
$587
Taxes
$38,480
HOA
-
Year Built
1874
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$924,000
3
Bd
2
Baths
3,787
Sq. Ft.
25 Spruce Drive, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
Equine Homes Real Estate, LLC
Swipe
0
Virtual
$924,000
25 Spruce Drive, Litchfield, CT 06759
Baths
3,787
Sq. Ft.
13.82
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$9,230
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$629,900
3
Bd
2
Baths
1,391
Sq. Ft.
88 Knox Road, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
Gooseboro Realty
Swipe
0
$629,900
88 Knox Road, Litchfield, CT 06759
Baths
1,391
Sq. Ft.
3.41
Acres
$/Sq. Ft.
$453
Taxes
$4,813
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$2,750,000
4
Bd
3
Baths
6,840
Sq. Ft.
47 North Street, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,750,000
47 North Street, Litchfield, CT 06759
Baths
6,840
Sq. Ft.
0.90
Acres
$/Sq. Ft.
$402
Taxes
$21,080
HOA
-
Year Built
1775
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$1,495,000
4
Bd
4
Baths
4,152
Sq. Ft.
415 South Street, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
E.J. Murphy Realty
Swipe
0
$1,495,000
415 South Street, Litchfield, CT 06759
Baths
4,152
Sq. Ft.
6.70
Acres
$/Sq. Ft.
$360
Taxes
$8,842
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$495,000
2
Bd
2
Baths
2,198
Sq. Ft.
93 Litchfield Ponds Drive, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
E.J. Murphy Realty
Swipe
0
$495,000
93 Litchfield Ponds Drive, Litchfield, CT 06759
Baths
2,198
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$3,567
HOA
$540
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
27 Days
›
$625,000
4
Bd
2
Baths
1,788
Sq. Ft.
11 Sheldon Lane, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$625,000
11 Sheldon Lane, Litchfield, CT 06759
Baths
1,788
Sq. Ft.
1.05
Acres
$/Sq. Ft.
$350
Taxes
$5,930
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days
›
$1,490,000
4
Bd
3
Baths
3,105
Sq. Ft.
6 Kubish Road, Litchfield, CT 06759
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,490,000
6 Kubish Road, Litchfield, CT 06759
Baths
3,105
Sq. Ft.
10.23
Acres
$/Sq. Ft.
$480
Taxes
$11,872
HOA
-
Year Built
2024
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days
Sign In
3
Beds
2
Baths
2,566
Sq. Ft.
-
Acres
12393624
ID
$567,500
Litchfield, CT 06759
Baths
2,566
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$221
Taxes
$5,782
HOA
$565
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
45 Days