My Account
06757
Map
Showing 1 to 8 of 8 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.017719 seconds)
‹
›
$1,095,000
3
Bd
2
Baths
2,244
Sq. Ft.
262 Kent Cornwall Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,095,000
262 Kent Cornwall Road, Kent, CT 06757
Baths
2,244
Sq. Ft.
29.80
Acres
$/Sq. Ft.
$488
Taxes
$10,233
HOA
-
Year Built
1962
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$3,995,000
4
Bd
5
Baths
4,751
Sq. Ft.
270 Kent Hollow Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
W. Raveis Lifestyles Realty
Swipe
0
$3,995,000
270 Kent Hollow Road, Kent, CT 06757
Baths
4,751
Sq. Ft.
16.66
Acres
$/Sq. Ft.
$841
Taxes
$24,545
HOA
-
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$915,000
4
Bd
3
Baths
2,380
Sq. Ft.
221 Segar Mountain Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
Bain Real Estate
Swipe
0
$915,000
221 Segar Mountain Road, Kent, CT 06757
Baths
2,380
Sq. Ft.
4.51
Acres
$/Sq. Ft.
$384
Taxes
$6,618
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$2,350,000
7
Bd
4
Baths
4,465
Sq. Ft.
14 Straight Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,350,000
14 Straight Road, Kent, CT 06757
Single Family
7
Beds
4
Baths
4,465
Sq. Ft.
15.66
Acres
$/Sq. Ft.
$526
Taxes
$18,969
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days
›
$1,050,000
3
Bd
2
Baths
2,472
Sq. Ft.
15 Studio Hill Circle, Kent, CT 06757
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,050,000
15 Studio Hill Circle, Kent, CT 06757
Baths
2,472
Sq. Ft.
4.03
Acres
$/Sq. Ft.
$425
Taxes
$9,666
HOA
$117
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
44 Days
›
$8,000,000
6
Bd
6
Baths
8,933
Sq. Ft.
33 Nodine Pasture Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
Brown Harris Stevens
Swipe
0
$8,000,000
33 Nodine Pasture Road, Kent, CT 06757
Single Family
6
Beds
6
Baths
8,933
Sq. Ft.
389.00
Acres
$/Sq. Ft.
$896
Taxes
$74,371
HOA
-
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
84 Days
›
$6,995,000
4
Bd
5
Baths
5,400
Sq. Ft.
23 Mauwee Brook Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$6,995,000
23 Mauwee Brook Road, Kent, CT 06757
Baths
5,400
Sq. Ft.
41.00
Acres
$/Sq. Ft.
$1,295
Taxes
$34,710
HOA
$25
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
124 Days
›
$1,745,000
4
Bd
4
Baths
3,790
Sq. Ft.
168 Cobble Road, Kent, CT 06757
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,745,000
168 Cobble Road, Kent, CT 06757
Baths
3,790
Sq. Ft.
14.45
Acres
$/Sq. Ft.
$460
Taxes
$12,330
HOA
-
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
222 Days