My Account
06712
Map
Showing 1 to 10 of 16 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0204952 seconds)
‹
›
$849,900
4
Bd
2
Baths
2,600
Sq. Ft.
8 Ridgewood Club Road, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Keller Williams Realty Prtnrs.
Swipe
0
$849,900
8 Ridgewood Club Road, Prospect, CT 06712
Baths
2,600
Sq. Ft.
1.13
Acres
$/Sq. Ft.
$327
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2026
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
21 Hours
›
$499,000
3
Bd
2
Baths
1,880
Sq. Ft.
10 Laurel Lane, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Pavlik Real Estate LLC
Swipe
0
$499,000
10 Laurel Lane, Prospect, CT 06712
Baths
1,880
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$6,308
HOA
-
Year Built
1968
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$199,900
2
Bd
1
Baths
739
Sq. Ft.
2 Maria Hotchkiss Road, Prospect, CT 06712
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$199,900
2 Maria Hotchkiss Road, Prospect, CT 06712
Baths
739
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$2,771
HOA
-
Year Built
1942
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$307,127
3
Bd
2
Baths
1,500
Sq. Ft.
196 Sycamore Drive, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Pavlik Real Estate LLC
Swipe
0
$307,127
196 Sycamore Drive, Prospect, CT 06712
Baths
1,500
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$3,906
HOA
$510
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$605,000
5
Bd
2
Baths
2,975
Sq. Ft.
12 Forest Ridge Road, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Keller Williams Realty Prtnrs.
Swipe
0
$605,000
12 Forest Ridge Road, Prospect, CT 06712
Baths
2,975
Sq. Ft.
1.71
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$10,521
HOA
-
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$629,900
4
Bd
2
Baths
3,530
Sq. Ft.
77 Melissa Lane, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
$629,900
77 Melissa Lane, Prospect, CT 06712
Baths
3,530
Sq. Ft.
0.96
Acres
$/Sq. Ft.
$178
Taxes
$8,719
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$529,000
3
Bd
2
Baths
2,000
Sq. Ft.
16 Stephen Court, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Regency Real Estate, LLC
Swipe
0
$529,000
16 Stephen Court, Prospect, CT 06712
Baths
2,000
Sq. Ft.
0.99
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$7,346
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$559,999
4
Bd
2
Baths
2,852
Sq. Ft.
72 Talmadge Hill Road, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
$559,999
72 Talmadge Hill Road, Prospect, CT 06712
Baths
2,852
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$196
Taxes
$7,145
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$669,900
3
Bd
2
Baths
3,469
Sq. Ft.
9 Cheryl Lane, Prospect, CT 06712
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$669,900
9 Cheryl Lane, Prospect, CT 06712
Baths
3,469
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$9,667
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
32 Days
›
$105,000
2
Bd
1
Baths
672
Sq. Ft.
120 Englewood Avenue, Prospect, CT 06712
Brokered By:
Pavlik Real Estate LLC
Swipe
0
$105,000
120 Englewood Avenue, Prospect, CT 06712
Baths
672
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$156
Taxes
$1,450
HOA
-
Year Built
2024
Status
Active
FeeKeeper
FK
37 Days