My Account
06710
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0187334 seconds)
‹
›
$274,900
3
Bd
1
Baths
1,775
Sq. Ft.
2 Oakland Avenue, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
Virtual
$274,900
2 Oakland Avenue, Waterbury, CT 06710
Baths
1,775
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$155
Taxes
$5,945
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$299,900
5
Bd
3
Baths
2,240
Sq. Ft.
214 Pine Street, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Santana Realty Group LLC
Swipe
0
$299,900
214 Pine Street, Waterbury, CT 06710
Baths
2,240
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$134
Taxes
$7,412
HOA
-
Year Built
1906
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$325,000
4
Bd
1
Baths
1,600
Sq. Ft.
101 Leffingwell Avenue, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$325,000
101 Leffingwell Avenue, Waterbury, CT 06710
Baths
1,600
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$7,087
HOA
-
Year Built
1923
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$319,900
5
Bd
1
Baths
1,660
Sq. Ft.
461 Farmington Avenue, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Mary Helen Levine Real Estate LLC
Swipe
0
$319,900
461 Farmington Avenue, Waterbury, CT 06710
Baths
1,660
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$5,860
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$159,999
2
Bd
1
Baths
1,036
Sq. Ft.
176 Lincoln Street #3, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Connecticut Real Estate
Swipe
0
$159,999
176 Lincoln Street #3, Waterbury, CT 06710
Baths
1,036
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$154
Taxes
$2,180
HOA
$275
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$400,000
6
Bd
3
Baths
2,823
Sq. Ft.
48 Waterville Street, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$400,000
48 Waterville Street, Waterbury, CT 06710
Single Family
6
Beds
3
Baths
2,823
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$142
Taxes
$3,224
HOA
-
Year Built
1905
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$350,000
4
Bd
1
Baths
2,280
Sq. Ft.
232 Hillside Avenue, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Century 21 Scala Group
Swipe
0
$350,000
232 Hillside Avenue, Waterbury, CT 06710
Baths
2,280
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$154
Taxes
$2,522
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
37 Days
›
$330,000
6
Bd
1
Baths
2,002
Sq. Ft.
37 Johnson Street, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$330,000
37 Johnson Street, Waterbury, CT 06710
Single Family
6
Beds
1
Baths
2,002
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$165
Taxes
$3,382
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days
›
$150,000
6
Bd
3
Baths
3,395
Sq. Ft.
193 Plaza Avenue, Waterbury, CT 06710
Brokered By:
Century 21 Scala Group
Swipe
0
$150,000
193 Plaza Avenue, Waterbury, CT 06710
Single Family
6
Beds
3
Baths
3,395
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$44
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
73 Days