My Account
06611
Map
Showing 1 to 10 of 46 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0329864 seconds)
‹
›
$395,000
1
Bd
1
Baths
1,050
Sq. Ft.
220 Algonquin Trail, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Puorro Realty Group
Swipe
0
$395,000
220 Algonquin Trail, Trumbull, CT 06611
Baths
1,050
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$376
Taxes
$7,311
HOA
$294
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Hours
›
$979,000
5
Bd
4
Baths
3,132
Sq. Ft.
20 Whitefield Drive, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
Virtual
$979,000
20 Whitefield Drive, Trumbull, CT 06611
Baths
3,132
Sq. Ft.
1.02
Acres
$/Sq. Ft.
$313
Taxes
$14,336
HOA
-
Year Built
1979
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
21 Hours
›
$549,000
3
Bd
1
Baths
1,642
Sq. Ft.
26 Maple Street, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Connecticut Real Estate Invest
Swipe
0
$549,000
26 Maple Street, Trumbull, CT 06611
Baths
1,642
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$334
Taxes
$8,015
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$530,000
2
Bd
2
Baths
1,882
Sq. Ft.
54 Redspire Court, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$530,000
54 Redspire Court, Trumbull, CT 06611
Baths
1,882
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$8,218
HOA
$337
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$595,000
3
Bd
2
Baths
1,698
Sq. Ft.
51 Cedar Hill Drive, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$595,000
51 Cedar Hill Drive, Trumbull, CT 06611
Baths
1,698
Sq. Ft.
1.13
Acres
$/Sq. Ft.
$350
Taxes
$9,612
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$998,000
4
Bd
4
Baths
5,176
Sq. Ft.
89 Cranbury Drive, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$998,000
89 Cranbury Drive, Trumbull, CT 06611
Baths
5,176
Sq. Ft.
2.38
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$13,945
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$750,000
5
Bd
2
Baths
2,194
Sq. Ft.
286 Daniels Farm Road, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
$750,000
286 Daniels Farm Road, Trumbull, CT 06611
Baths
2,194
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$342
Taxes
$9,505
HOA
-
Year Built
1911
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,800,000
5
Bd
4
Baths
6,741
Sq. Ft.
35 Cherry Gate Lane, Trumbull, CT 06611
Virtual
$1,800,000
35 Cherry Gate Lane, Trumbull, CT 06611
Baths
6,741
Sq. Ft.
2.62
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$33,365
HOA
-
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$650,000
3
Bd
2
Baths
1,828
Sq. Ft.
12 Chatfield Drive, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$650,000
12 Chatfield Drive, Trumbull, CT 06611
Baths
1,828
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$356
Taxes
$8,066
HOA
-
Year Built
1944
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$899,000
4
Bd
2
Baths
2,566
Sq. Ft.
153 North Street, Trumbull, CT 06611
Brokered By:
Houlihan Lawrence
Swipe
0
$899,000
153 North Street, Trumbull, CT 06611
Baths
2,566
Sq. Ft.
1.20
Acres
$/Sq. Ft.
$350
Taxes
$15,745
HOA
-
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days