My Account
06610
Map
Showing 1 to 10 of 12 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0179763 seconds)
‹
›
$389,000
5
Bd
2
Baths
1,745
Sq. Ft.
408 East Avenue, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$389,000
408 East Avenue, Bridgeport, CT 06610
Baths
1,745
Sq. Ft.
0.06
Acres
$/Sq. Ft.
$223
Taxes
$3,650
HOA
-
Year Built
1917
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$490,000
6
Bd
2
Baths
1,802
Sq. Ft.
56 Texas Avenue, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$490,000
56 Texas Avenue, Bridgeport, CT 06610
Single Family
6
Beds
2
Baths
1,802
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$272
Taxes
$6,077
HOA
-
Year Built
1942
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$264,900
3
Bd
1
Baths
1,031
Sq. Ft.
1735 Central Avenue, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$264,900
1735 Central Avenue, Bridgeport, CT 06610
Baths
1,031
Sq. Ft.
0.03
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$1,829
HOA
-
Year Built
1917
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$324,900
3
Bd
1
Baths
1,124
Sq. Ft.
302 Dover Street, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
Faustin Realty Group
Swipe
0
$324,900
302 Dover Street, Bridgeport, CT 06610
Baths
1,124
Sq. Ft.
0.05
Acres
$/Sq. Ft.
$289
Taxes
$3,484
HOA
-
Year Built
1917
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$185,000
1
Bd
1
Baths
1,032
Sq. Ft.
183 Livingston Place #3, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
Roundtree Realty LLC
Swipe
0
$185,000
183 Livingston Place #3, Bridgeport, CT 06610
Baths
1,032
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$179
Taxes
$1,777
HOA
$380
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
32 Days
›
$59,000
2
Bd
1
Baths
650
Sq. Ft.
744 Canaan Road Road #23, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
Weichert Realtors MRG
Swipe
0
$59,000
744 Canaan Road Road #23, Bridgeport, CT 06610
Baths
650
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$91
Taxes
-
HOA
$584
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
34 Days
›
$85,000
2
Bd
1
Baths
622
Sq. Ft.
12 Court C Court #Bdlg 61, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$85,000
12 Court C Court #Bdlg 61, Bridgeport, CT 06610
Baths
622
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$137
Taxes
-
HOA
$668
Year Built
1945
Status
Active
FeeKeeper
FK
48 Days
›
$59,900
2
Bd
1
Baths
540
Sq. Ft.
340 Success Avenue #Bldg 89 14, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$59,900
340 Success Avenue #Bldg 89 14, Bridgeport, CT 06610
Baths
540
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$111
Taxes
-
HOA
$640
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
73 Days
›
$45,000
2
Bd
1
Baths
513
Sq. Ft.
340 Success Avenue #Building 89, Apt 11, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
TEJ Realty Group
Swipe
0
$45,000
Baths
513
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$88
Taxes
-
HOA
$769
Year Built
1945
Status
Active
FeeKeeper
FK
144 Days
›
$60,000
2
Bd
1
Baths
658
Sq. Ft.
260 Success Avenue #21, Bridgeport, CT 06610
Brokered By:
Amo Realty
Swipe
0
$60,000
260 Success Avenue #21, Bridgeport, CT 06610
Baths
658
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$91
Taxes
$1
HOA
$678
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
190 Days