My Account
06606
Map
Showing 1 to 10 of 55 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0319316 seconds)
‹
›
$399,000
4
Bd
1
Baths
1,326
Sq. Ft.
838 Ruth Street, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$399,000
838 Ruth Street, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,326
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$301
Taxes
$6,680
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$479,900
4
Bd
2
Baths
1,188
Sq. Ft.
457 Vincellette Street, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$479,900
457 Vincellette Street, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,188
Sq. Ft.
0.10
Acres
$/Sq. Ft.
$404
Taxes
$9,339
HOA
-
Year Built
1966
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$515,000
4
Bd
2
Baths
2,624
Sq. Ft.
39 Moffitt Street, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
BHGRE Shore & Country
Swipe
0
$515,000
39 Moffitt Street, Bridgeport, CT 06606
Baths
2,624
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$196
Taxes
$8,305
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$269,000
4
Bd
1
Baths
1,152
Sq. Ft.
75 Brookside Avenue, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
Lakeshore Realty
Swipe
0
$269,000
75 Brookside Avenue, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,152
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$6,348
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$424,900
3
Bd
1
Baths
1,512
Sq. Ft.
310 Douglas Street, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$424,900
310 Douglas Street, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,512
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$281
Taxes
$7,131
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$469,000
3
Bd
1
Baths
1,125
Sq. Ft.
11 Marcy Road, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
Keller Williams Prestige Prop.
Swipe
0
$469,000
11 Marcy Road, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,125
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$417
Taxes
$6,842
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$515,000
4
Bd
2
Baths
1,309
Sq. Ft.
113 Clark Street, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$515,000
113 Clark Street, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,309
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$393
Taxes
$7,366
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$220,000
1
Bd
1
Baths
1,007
Sq. Ft.
557 Glendale Avenue, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
Redfin Corporation
Swipe
0
Virtual
$220,000
557 Glendale Avenue, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,007
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$2,966
HOA
$438
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$520,000
3
Bd
2
Baths
2,300
Sq. Ft.
55 Beauvue Terrace, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$520,000
55 Beauvue Terrace, Bridgeport, CT 06606
Baths
2,300
Sq. Ft.
0.58
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$9,015
HOA
-
Year Built
1977
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$339,000
3
Bd
1
Baths
1,001
Sq. Ft.
182 Trumbull Avenue, Bridgeport, CT 06606
Brokered By:
Rosana Melo Realty
Swipe
0
$339,000
182 Trumbull Avenue, Bridgeport, CT 06606
Baths
1,001
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$5,237
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days