My Account
06605
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0177821 seconds)
‹
›
$400,000
0
Bd
0
Baths
3,102
Sq. Ft.
246 Lenox Avenue, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Century 21 Scala Group
Swipe
0
$400,000
246 Lenox Avenue, Bridgeport, CT 06605
Baths
3,102
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$129
Taxes
$10,516
HOA
-
Year Built
1929
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$599,000
2
Bd
1
Baths
1,253
Sq. Ft.
350 Grovers Avenue #10A, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$599,000
350 Grovers Avenue #10A, Bridgeport, CT 06605
Baths
1,253
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$478
Taxes
$8,120
HOA
$685
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$975,000
2
Bd
2
Baths
1,182
Sq. Ft.
20 Cross Street #7, Westport, CT 06605
Brokered By:
Beycome of Connecticut
Swipe
0
$975,000
20 Cross Street #7, Westport, CT 06605
Baths
1,182
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$825
Taxes
$5,864
HOA
$390
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$3,100,000
0
Bd
0
Baths
4,311
Sq. Ft.
3431 Fairfield Avenue, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$3,100,000
3431 Fairfield Avenue, Bridgeport, CT 06605
Baths
4,311
Sq. Ft.
1.49
Acres
$/Sq. Ft.
$719
Taxes
$18,122
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$319,900
3
Bd
1
Baths
864
Sq. Ft.
969 Maplewood Avenue, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Carrena Property Mgmt & Realty
Swipe
0
$319,900
969 Maplewood Avenue, Bridgeport, CT 06605
Baths
864
Sq. Ft.
0.04
Acres
$/Sq. Ft.
$370
Taxes
$3,963
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$375,000
3
Bd
1
Baths
1,751
Sq. Ft.
527 Colorado Avenue, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$375,000
527 Colorado Avenue, Bridgeport, CT 06605
Baths
1,751
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$5,544
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
28 Days
›
$649,500
2
Bd
2
Baths
1,731
Sq. Ft.
80 Bywater Lane, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$649,500
80 Bywater Lane, Bridgeport, CT 06605
Baths
1,731
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$375
Taxes
$9,699
HOA
$518
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
38 Days
›
$520,000
3
Bd
4
Baths
2,391
Sq. Ft.
164 Coleman Street, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Las Americas Real Estate
Swipe
0
$520,000
164 Coleman Street, Bridgeport, CT 06605
Baths
2,391
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$9,180
HOA
-
Year Built
1897
Status
Active
FeeKeeper
FK
38 Days
›
$475,000
4
Bd
2
Baths
2,564
Sq. Ft.
111 Elmwood Place, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Century 21 Scala Group
Swipe
0
$475,000
111 Elmwood Place, Bridgeport, CT 06605
Baths
2,564
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$185
Taxes
$7,577
HOA
-
Year Built
1926
Status
Active
FeeKeeper
FK
49 Days
›
$1,200,000
4
Bd
2
Baths
1,406
Sq. Ft.
97 Fayerweather Terrace, Bridgeport, CT 06605
Brokered By:
Beycome of Connecticut
Swipe
0
$1,200,000
97 Fayerweather Terrace, Bridgeport, CT 06605
Baths
1,406
Sq. Ft.
0.80
Acres
$/Sq. Ft.
$853
Taxes
$7,682
HOA
-
Year Built
1925
Status
Active
FeeKeeper
FK
128 Days