My Account
06518
Map
Showing 1 to 10 of 35 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0240266 seconds)
‹
›
$385,000
3
Bd
1
Baths
1,200
Sq. Ft.
229 Johnson Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$385,000
229 Johnson Road, Hamden, CT 06518
Baths
1,200
Sq. Ft.
0.82
Acres
$/Sq. Ft.
$321
Taxes
$11,977
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$140,000
2
Bd
1
Baths
1,050
Sq. Ft.
107 Centerbrook Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Press/Cuozzo Realtors
Swipe
0
$140,000
107 Centerbrook Road, Hamden, CT 06518
Baths
1,050
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$133
Taxes
-
HOA
$839
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$289,900
3
Bd
2
Baths
1,329
Sq. Ft.
3208 Whitney Avenue #403, Hamden, CT 06518
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$289,900
3208 Whitney Avenue #403, Hamden, CT 06518
Baths
1,329
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$8,850
HOA
$539
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$485,000
4
Bd
2
Baths
3,036
Sq. Ft.
136 Knoll Drive, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Dow Della Valle
Swipe
0
$485,000
136 Knoll Drive, Hamden, CT 06518
Baths
3,036
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$160
Taxes
$11,515
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$269,900
2
Bd
1
Baths
1,152
Sq. Ft.
212 Dorrance Street, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$269,900
212 Dorrance Street, Hamden, CT 06518
Baths
1,152
Sq. Ft.
0.61
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$6,200
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$299,000
2
Bd
2
Baths
1,362
Sq. Ft.
78 Charlton Hill Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Dow Della Valle
Swipe
0
$299,000
78 Charlton Hill Road, Hamden, CT 06518
Baths
1,362
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$220
Taxes
$10,110
HOA
$452
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$599,000
5
Bd
3
Baths
1,842
Sq. Ft.
40 Booth Terrace, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Hudson Home Services LLC
Swipe
0
$599,000
40 Booth Terrace, Hamden, CT 06518
Baths
1,842
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$325
Taxes
$13,524
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$185,000
3
Bd
1
Baths
1,195
Sq. Ft.
118 Centerbrook Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Seabury Hill REALTORS
Swipe
0
$185,000
118 Centerbrook Road, Hamden, CT 06518
Baths
1,195
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$155
Taxes
-
HOA
$973
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$449,000
3
Bd
2
Baths
1,170
Sq. Ft.
224 Anns Farm Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Calcagni Real Estate
Swipe
0
$449,000
224 Anns Farm Road, Hamden, CT 06518
Baths
1,170
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$384
Taxes
$8,488
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$495,000
4
Bd
1
Baths
2,279
Sq. Ft.
60 Briarcliff Road, Hamden, CT 06518
Brokered By:
Seabury Hill REALTORS
Swipe
0
Virtual
$495,000
60 Briarcliff Road, Hamden, CT 06518
Baths
2,279
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$9,923
HOA
-
Year Built
1939
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days