My Account
06516
Map
Showing 1 to 10 of 49 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0274663 seconds)
‹
›
$399,000
3
Bd
1
Baths
2,080
Sq. Ft.
21 Aimes Drive, West Haven, CT 06516
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$399,000
21 Aimes Drive, West Haven, CT 06516
Baths
2,080
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$192
Taxes
$8,311
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Hours
›
$380,000
3
Bd
2
Baths
1,068
Sq. Ft.
50 Ashford Street, West Haven, CT 06516
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$380,000
50 Ashford Street, West Haven, CT 06516
Baths
1,068
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$356
Taxes
$6,611
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Hours
›
$475,000
1
Bd
2
Baths
1,956
Sq. Ft.
690 Forest Road #642, West Haven, CT 06516
Virtual
$475,000
690 Forest Road #642, West Haven, CT 06516
Baths
1,956
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$243
Taxes
$6,968
HOA
$508
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$389,900
3
Bd
1
Baths
1,240
Sq. Ft.
50 Jones Street, West Haven, CT 06516
Brokered By:
The Agency
Swipe
0
$389,900
50 Jones Street, West Haven, CT 06516
Baths
1,240
Sq. Ft.
0.10
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$6,388
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$380,000
3
Bd
2
Baths
1,361
Sq. Ft.
73 Honor Road, West Haven, CT 06516
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$380,000
73 Honor Road, West Haven, CT 06516
Baths
1,361
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$279
Taxes
$7,977
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$450,000
3
Bd
1
Baths
1,512
Sq. Ft.
102 Peck Avenue, West Haven, CT 06516
Brokered By:
Beycome of Connecticut
Swipe
0
$450,000
102 Peck Avenue, West Haven, CT 06516
Baths
1,512
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$298
Taxes
$6,968
HOA
-
Year Built
1926
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$199,900
2
Bd
1
Baths
898
Sq. Ft.
89 Coleman Street #213, West Haven, CT 06516
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$199,900
89 Coleman Street #213, West Haven, CT 06516
Baths
898
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$223
Taxes
$3,821
HOA
$175
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$299,000
4
Bd
1
Baths
1,200
Sq. Ft.
54 Winslow Drive, West Haven, CT 06516
Brokered By:
Lakeshore Realty
Swipe
0
$299,000
54 Winslow Drive, West Haven, CT 06516
Baths
1,200
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$249
Taxes
$7,190
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$165,000
2
Bd
1
Baths
760
Sq. Ft.
213 Union Avenue #A2, West Haven, CT 06516
Brokered By:
LAER Realty Partners
Swipe
0
$165,000
213 Union Avenue #A2, West Haven, CT 06516
Baths
760
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$2,560
HOA
$194
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$399,900
3
Bd
1
Baths
1,976
Sq. Ft.
100 Sumac Street, West Haven, CT 06516
Brokered By:
GRL & Realtors, LLC
Swipe
0
$399,900
100 Sumac Street, West Haven, CT 06516
Baths
1,976
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$202
Taxes
$7,050
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days