My Account
06515
Map
Showing 1 to 10 of 13 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0194154 seconds)
‹
›
$390,000
3
Bd
1
Baths
1,393
Sq. Ft.
21 Ruby Street, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Coldwell Banker Commercial NRT
Swipe
0
$390,000
21 Ruby Street, New Haven, CT 06515
Baths
1,393
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$6,252
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$210,000
2
Bd
1
Baths
1,080
Sq. Ft.
1022 Whalley Avenue #A, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Century 21 Limitless
Swipe
0
$210,000
1022 Whalley Avenue #A, New Haven, CT 06515
Baths
1,080
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$3,853
HOA
$207
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$367,000
3
Bd
1
Baths
1,428
Sq. Ft.
70 Judwin Avenue, New Haven, CT 06515
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$367,000
70 Judwin Avenue, New Haven, CT 06515
Baths
1,428
Sq. Ft.
0.17
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$5,750
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$339,000
3
Bd
1
Baths
1,352
Sq. Ft.
110 Harper Avenue, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Vanguard Private Client Grp
Swipe
0
$339,000
110 Harper Avenue, New Haven, CT 06515
Baths
1,352
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$4,986
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$449,900
2
Bd
2
Baths
1,992
Sq. Ft.
295 Stevenson Road, New Haven, CT 06515
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$449,900
295 Stevenson Road, New Haven, CT 06515
Baths
1,992
Sq. Ft.
0.36
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$8,566
HOA
-
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$749,500
4
Bd
3
Baths
3,330
Sq. Ft.
62 Edgewood Way, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Betsy Grauer Realty, Inc
Swipe
0
$749,500
62 Edgewood Way, New Haven, CT 06515
Baths
3,330
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$12,108
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$219,900
1
Bd
1
Baths
700
Sq. Ft.
337 Alden Avenue #8, New Haven, CT 06515
Brokered By:
IPSG Real Estate LLC
Swipe
0
$219,900
337 Alden Avenue #8, New Haven, CT 06515
Baths
700
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$3,106
HOA
$308
Year Built
1927
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$209,000
2
Bd
1
Baths
806
Sq. Ft.
165 Fountain Street #A4, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$209,000
165 Fountain Street #A4, New Haven, CT 06515
Baths
806
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$3,795
HOA
$462
Year Built
1926
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
›
$179,000
1
Bd
1
Baths
682
Sq. Ft.
137 Fountain Street #A7, New Haven, CT 06515
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$179,000
137 Fountain Street #A7, New Haven, CT 06515
Baths
682
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$3,023
HOA
$481
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$200,000
2
Bd
1
Baths
953
Sq. Ft.
165 Fountain Street #APT A1, New Haven, CT 06515
Brokered By:
RE/MAX RISE
Swipe
0
$200,000
165 Fountain Street #APT A1, New Haven, CT 06515
Baths
953
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$210
Taxes
$4,225
HOA
$546
Year Built
1926
Status
Active
FeeKeeper
FK
45 Days