My Account
06514
Map
Showing 1 to 10 of 43 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0242786 seconds)
‹
›
$359,000
4
Bd
1
Baths
1,130
Sq. Ft.
131 Chester Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Social & Co Realty
Swipe
0
$359,000
131 Chester Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,130
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$318
Taxes
$6,897
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Hours
›
$339,000
3
Bd
1
Baths
1,296
Sq. Ft.
82 Helen Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$339,000
82 Helen Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,296
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$9,787
HOA
-
Year Built
1915
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$354,900
3
Bd
1
Baths
1,980
Sq. Ft.
45 Dennis Circle, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Houlihan Lawrence WD
Swipe
0
$354,900
45 Dennis Circle, Hamden, CT 06514
Baths
1,980
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$179
Taxes
$11,592
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$339,000
3
Bd
2
Baths
1,116
Sq. Ft.
4 Dallas Street, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Seabury Hill REALTORS
Swipe
0
Virtual
$339,000
4 Dallas Street, Hamden, CT 06514
Baths
1,116
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$304
Taxes
$6,833
HOA
-
Year Built
1947
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
1,750
Sq. Ft.
23 Sherman Lane, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$299,900
23 Sherman Lane, Hamden, CT 06514
Baths
1,750
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$171
Taxes
$5,944
HOA
$499
Year Built
1980
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$525,000
4
Bd
3
Baths
3,542
Sq. Ft.
15 Farm Brook Court, Hamden, CT 06514
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$525,000
15 Farm Brook Court, Hamden, CT 06514
Baths
3,542
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$148
Taxes
$13,407
HOA
-
Year Built
1992
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$239,900
2
Bd
2
Baths
1,100
Sq. Ft.
365 Mather Street #27, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$239,900
365 Mather Street #27, Hamden, CT 06514
Baths
1,100
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$4,460
HOA
$355
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$565,000
4
Bd
2
Baths
2,658
Sq. Ft.
120 Braeside Drive, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
Virtual
$565,000
120 Braeside Drive, Hamden, CT 06514
Baths
2,658
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$213
Taxes
$14,374
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$219,000
2
Bd
2
Baths
1,100
Sq. Ft.
365 Mather Street #130, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Weichert, Realtors-On The Mark
Swipe
0
$219,000
365 Mather Street #130, Hamden, CT 06514
Baths
1,100
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$199
Taxes
$4,505
HOA
$355
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$480,000
4
Bd
2
Baths
1,812
Sq. Ft.
360 W. Shepard Avenue, Hamden, CT 06514
Brokered By:
Press/Cuozzo Realtors
Swipe
0
$480,000
360 W. Shepard Avenue, Hamden, CT 06514
Baths
1,812
Sq. Ft.
0.81
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$10,278
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days