My Account
06512
Map
Showing 1 to 10 of 39 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0261233 seconds)
‹
›
$749,000
2
Bd
2
Baths
2,352
Sq. Ft.
2 Old Town Highway #33, East Haven, CT 06512
Brokered By:
RE/MAX Alliance
Swipe
0
$749,000
2 Old Town Highway #33, East Haven, CT 06512
Baths
2,352
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$318
Taxes
$10,204
HOA
$1,025
Year Built
1983
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
Sign In
3
Beds
2
Baths
2,162
Sq. Ft.
0.23
Acres
12418231
ID
$494,000
East Haven, CT 06512
Baths
2,162
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$228
Taxes
$5,054
HOA
-
Year Built
1952
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
‹
›
$275,000
2
Bd
1
Baths
672
Sq. Ft.
57 Terrace Street, New Haven, CT 06512
Brokered By:
KEY Real Estate Services LLC
Swipe
0
$275,000
57 Terrace Street, New Haven, CT 06512
Baths
672
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$409
Taxes
$4,090
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$289,000
2
Bd
1
Baths
984
Sq. Ft.
75 Palmetto Trail, East Haven, CT 06512
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$289,000
75 Palmetto Trail, East Haven, CT 06512
Baths
984
Sq. Ft.
0.22
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$5,009
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$325,000
2
Bd
1
Baths
1,084
Sq. Ft.
30 Hopkins Drive, New Haven, CT 06512
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$325,000
30 Hopkins Drive, New Haven, CT 06512
Baths
1,084
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$6,192
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$499,000
4
Bd
2
Baths
1,742
Sq. Ft.
48 Bishop Street, East Haven, CT 06512
Brokered By:
RE/MAX Alliance
Swipe
0
Virtual
$499,000
48 Bishop Street, East Haven, CT 06512
Baths
1,742
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$286
Taxes
$5,279
HOA
-
Year Built
1905
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$849,000
2
Bd
2
Baths
2,352
Sq. Ft.
2 Old Town Highway #25, East Haven, CT 06512
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$849,000
2 Old Town Highway #25, East Haven, CT 06512
Baths
2,352
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$361
Taxes
$10,204
HOA
$974
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$649,999
4
Bd
2
Baths
1,834
Sq. Ft.
39 Forbes Place, East Haven, CT 06512
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$649,999
39 Forbes Place, East Haven, CT 06512
Baths
1,834
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$354
Taxes
$6,482
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$339,900
2
Bd
1
Baths
1,636
Sq. Ft.
37 Hartman Avenue, East Haven, CT 06512
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$339,900
37 Hartman Avenue, East Haven, CT 06512
Baths
1,636
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$208
Taxes
$4,581
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$479,000
3
Bd
2
Baths
1,413
Sq. Ft.
1107 N. High Street, East Haven, CT 06512
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$479,000
1107 N. High Street, East Haven, CT 06512
Baths
1,413
Sq. Ft.
0.69
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$4,717
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days