My Account
06511
Map
Showing 1 to 10 of 38 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0289658 seconds)
‹
›
$310,000
2
Bd
1
Baths
1,388
Sq. Ft.
130 Winchester Avenue #304, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Weichert, Realtors-On The Mark
Swipe
0
$310,000
130 Winchester Avenue #304, New Haven, CT 06511
Baths
1,388
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$223
Taxes
$5,695
HOA
$350
Year Built
1992
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Hours
›
$530,000
3
Bd
2
Baths
1,288
Sq. Ft.
29-A Eld Street, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
$530,000
29-A Eld Street, New Haven, CT 06511
Baths
1,288
Sq. Ft.
0.05
Acres
$/Sq. Ft.
$411
Taxes
$10,232
HOA
-
Year Built
1890
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
9 Hours
›
$229,900
2
Bd
1
Baths
1,008
Sq. Ft.
71 Miller Street, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Carey & Guarrera Real Estate
Swipe
0
$229,900
71 Miller Street, New Haven, CT 06511
Baths
1,008
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$228
Taxes
$4,755
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$315,000
1
Bd
1
Baths
740
Sq. Ft.
95 Audubon Street #232, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$315,000
95 Audubon Street #232, New Haven, CT 06511
Baths
740
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$426
Taxes
$6,206
HOA
$405
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$319,999
3
Bd
1
Baths
1,154
Sq. Ft.
393 Huntington Street, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Douglas Allen Real Estate
Swipe
0
$319,999
393 Huntington Street, New Haven, CT 06511
Baths
1,154
Sq. Ft.
0.11
Acres
$/Sq. Ft.
$277
Taxes
$3,789
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$2,100,000
0
Bd
0
Baths
7,467
Sq. Ft.
475 Whitney Avenue, New Haven, CT 06511
Brokered By:
New Haven Group, Inc
Swipe
0
$2,100,000
475 Whitney Avenue, New Haven, CT 06511
Baths
7,467
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$281
Taxes
$28,741
HOA
-
Year Built
1884
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$284,900
4
Bd
2
Baths
1,064
Sq. Ft.
8 W. Read Street, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Santana Realty Group LLC
Swipe
0
$284,900
8 W. Read Street, New Haven, CT 06511
Baths
1,064
Sq. Ft.
0.07
Acres
$/Sq. Ft.
$268
Taxes
$4,314
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$260,000
1
Bd
1
Baths
530
Sq. Ft.
548 Orange Street #302, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Pearce Real Estate
Swipe
0
Virtual
$260,000
548 Orange Street #302, New Haven, CT 06511
Baths
530
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$491
Taxes
$4,804
HOA
$318
Year Built
1915
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$395,000
2
Bd
1
Baths
985
Sq. Ft.
548 Orange Street #401, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Seabury Hill REALTORS
Swipe
0
Virtual
$395,000
548 Orange Street #401, New Haven, CT 06511
Baths
985
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$401
Taxes
$6,939
HOA
$598
Year Built
1915
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$749,000
2
Bd
2
Baths
2,230
Sq. Ft.
362 Whitney Avenue #3, New Haven, CT 06511
Brokered By:
Pearce Real Estate
Swipe
0
$749,000
362 Whitney Avenue #3, New Haven, CT 06511
Baths
2,230
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$336
Taxes
$14,165
HOA
$600
Year Built
2011
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days