My Account
06492
Map
Showing 1 to 10 of 37 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0236873 seconds)
‹
›
$310,000
3
Bd
1
Baths
1,288
Sq. Ft.
36 Third Street, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$310,000
36 Third Street, Wallingford, CT 06492
Baths
1,288
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$4,498
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Hours
›
$434,900
3
Bd
1
Baths
1,780
Sq. Ft.
8 Foot Circle, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$434,900
8 Foot Circle, Wallingford, CT 06492
Baths
1,780
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$7,045
HOA
$80
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$434,900
3
Bd
1
Baths
1,780
Sq. Ft.
8 Foot Circle, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$434,900
8 Foot Circle, Wallingford, CT 06492
Baths
1,780
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$244
Taxes
$7,045
HOA
$80
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$229,900
2
Bd
2
Baths
1,086
Sq. Ft.
20 Putter Drive, Wallingford, CT 06492
Virtual
$229,900
20 Putter Drive, Wallingford, CT 06492
Baths
1,086
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$212
Taxes
$3,051
HOA
$435
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$439,000
3
Bd
2
Baths
1,528
Sq. Ft.
16 Ridgeland Circle, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$439,000
16 Ridgeland Circle, Wallingford, CT 06492
Baths
1,528
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$287
Taxes
$6,681
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$273,000
2
Bd
1
Baths
1,170
Sq. Ft.
125 Staffordshire Common, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$273,000
125 Staffordshire Common, Wallingford, CT 06492
Baths
1,170
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$3,862
HOA
$382
Year Built
1986
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$299,900
2
Bd
2
Baths
992
Sq. Ft.
8 Pilgrim Harbor #C, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
Newtown Realty LLC
Swipe
0
$299,900
8 Pilgrim Harbor #C, Wallingford, CT 06492
Baths
992
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$4,243
HOA
$485
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$499,900
3
Bd
2
Baths
1,640
Sq. Ft.
80 School House Road, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
$499,900
80 School House Road, Wallingford, CT 06492
Baths
1,640
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$6,409
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$769,900
4
Bd
2
Baths
3,639
Sq. Ft.
4 Crystal Lane, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$769,900
4 Crystal Lane, Wallingford, CT 06492
Baths
3,639
Sq. Ft.
1.60
Acres
$/Sq. Ft.
$212
Taxes
$11,100
HOA
-
Year Built
1995
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$725,000
4
Bd
3
Baths
2,210
Sq. Ft.
12 Briarwood Lane, Wallingford, CT 06492
Brokered By:
HomeRun Realty LLC
Swipe
0
$725,000
12 Briarwood Lane, Wallingford, CT 06492
Baths
2,210
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$328
Taxes
$8,854
HOA
-
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days