My Account
06489
Map
Showing 1 to 10 of 28 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0226397 seconds)
‹
›
$443,000
3
Bd
2
Baths
1,314
Sq. Ft.
82 Cianci Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$443,000
82 Cianci Drive, Southington, CT 06489
Baths
1,314
Sq. Ft.
1.30
Acres
$/Sq. Ft.
$337
Taxes
$5,856
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$699,900
4
Bd
2
Baths
2,319
Sq. Ft.
173 Willow Creek Lane, Southington, CT 06489
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
Virtual
$699,900
173 Willow Creek Lane, Southington, CT 06489
Baths
2,319
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$10,628
HOA
-
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$549,000
3
Bd
2
Baths
2,336
Sq. Ft.
182 Partridge Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
Best Real Estate Brokerage LLC
Swipe
0
$549,000
182 Partridge Drive, Southington, CT 06489
Baths
2,336
Sq. Ft.
1.27
Acres
$/Sq. Ft.
$235
Taxes
$7,008
HOA
-
Year Built
1997
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$450,000
2
Bd
2
Baths
1,212
Sq. Ft.
30 Prosperity Court #12, Southington, CT 06489
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$450,000
30 Prosperity Court #12, Southington, CT 06489
Baths
1,212
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$371
Taxes
$6,485
HOA
$345
Year Built
2010
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$794,999
4
Bd
2
Baths
3,309
Sq. Ft.
96 Farmingberry Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$794,999
96 Farmingberry Drive, Southington, CT 06489
Baths
3,309
Sq. Ft.
2.26
Acres
$/Sq. Ft.
$240
Taxes
$12,707
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$585,000
4
Bd
2
Baths
2,681
Sq. Ft.
302 Spring Lake Road, Southington, CT 06489
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$585,000
302 Spring Lake Road, Southington, CT 06489
Baths
2,681
Sq. Ft.
1.12
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$6,205
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$419,900
3
Bd
2
Baths
1,953
Sq. Ft.
1084 Meriden Avenue, Southington, CT 06489
Brokered By:
ASJ Realty Partners
Swipe
0
$419,900
1084 Meriden Avenue, Southington, CT 06489
Baths
1,953
Sq. Ft.
0.59
Acres
$/Sq. Ft.
$215
Taxes
$5,420
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$459,900
3
Bd
1
Baths
1,672
Sq. Ft.
30 Malcein Drive, Southington, CT 06489
Brokered By:
Denorfia Realty, LLC
Swipe
0
$459,900
30 Malcein Drive, Southington, CT 06489
Baths
1,672
Sq. Ft.
0.57
Acres
$/Sq. Ft.
$275
Taxes
$6,298
HOA
-
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$429,000
3
Bd
2
Baths
1,819
Sq. Ft.
194 Loper Street, Southington, CT 06489
Brokered By:
Lamacchia Realty
Swipe
0
$429,000
194 Loper Street, Southington, CT 06489
Baths
1,819
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$236
Taxes
$6,128
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$189,900
3
Bd
2
Baths
1,215
Sq. Ft.
217 Dunham Street #LOT 24, Southington, CT 06489
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$189,900
217 Dunham Street #LOT 24, Southington, CT 06489
Baths
1,215
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$156
Taxes
$1,981
HOA
$600
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days