My Account
06482
Map
Showing 1 to 10 of 23 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0232556 seconds)
‹
›
$649,000
3
Bd
2
Baths
2,500
Sq. Ft.
66 Great Ring Road, Newtown, CT 06482
Brokered By:
Drakeley Real Estate, Inc.
Swipe
0
$649,000
66 Great Ring Road, Newtown, CT 06482
Baths
2,500
Sq. Ft.
4.00
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$9,657
HOA
-
Year Built
1901
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$339,900
2
Bd
1
Baths
972
Sq. Ft.
22 Hemlock Trail, Newtown, CT 06482
Brokered By:
Beyond Dreams Realty, LLC
Swipe
0
$339,900
22 Hemlock Trail, Newtown, CT 06482
Baths
972
Sq. Ft.
0.52
Acres
$/Sq. Ft.
$350
Taxes
$5,229
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$600,000
4
Bd
2
Baths
2,139
Sq. Ft.
199 Berkshire Road, Newtown, CT 06482
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$600,000
199 Berkshire Road, Newtown, CT 06482
Baths
2,139
Sq. Ft.
2.00
Acres
$/Sq. Ft.
$281
Taxes
$9,879
HOA
-
Year Built
1814
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$699,000
3
Bd
2
Baths
1,801
Sq. Ft.
6 High Rock Road, Newtown, CT 06482
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$699,000
6 High Rock Road, Newtown, CT 06482
Baths
1,801
Sq. Ft.
9.60
Acres
$/Sq. Ft.
$388
Taxes
$10,039
HOA
-
Year Built
1850
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$315,000
1
Bd
1
Baths
752
Sq. Ft.
23 Pootatuck Trail, Newtown, CT 06482
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$315,000
23 Pootatuck Trail, Newtown, CT 06482
Baths
752
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$419
Taxes
$4,423
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$539,900
3
Bd
2
Baths
1,557
Sq. Ft.
51 Chipmunk Trail, Newtown, CT 06482
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$539,900
51 Chipmunk Trail, Newtown, CT 06482
Baths
1,557
Sq. Ft.
0.48
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$7,643
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$1,930,000
7
Bd
7
Baths
5,883
Sq. Ft.
49 Great Ring Road, Newtown, CT 06482
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,930,000
49 Great Ring Road, Newtown, CT 06482
Single Family
7
Beds
7
Baths
5,883
Sq. Ft.
5.94
Acres
$/Sq. Ft.
$328
Taxes
$20,860
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$650,000
2
Bd
1
Baths
1,026
Sq. Ft.
79 Algonquin Trail, Newtown, CT 06482
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$650,000
79 Algonquin Trail, Newtown, CT 06482
Baths
1,026
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$634
Taxes
$7,925
HOA
$25
Year Built
1935
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days
›
$850,000
5
Bd
3
Baths
3,712
Sq. Ft.
10 Yogananda Street, Newtown, CT 06482
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$850,000
10 Yogananda Street, Newtown, CT 06482
Baths
3,712
Sq. Ft.
1.03
Acres
$/Sq. Ft.
$229
Taxes
$12,909
HOA
-
Year Built
1997
Status
Active
FeeKeeper
FK
20 Days
›
$475,000
3
Bd
2
Baths
1,469
Sq. Ft.
21 High Bridge Road, Newtown, CT 06482
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$475,000
21 High Bridge Road, Newtown, CT 06482
Baths
1,469
Sq. Ft.
3.00
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$7,982
HOA
-
Year Built
1874
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days