My Account
06480
Map
Showing 1 to 10 of 12 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0201077 seconds)
‹
›
$525,000
4
Bd
1
Baths
2,049
Sq. Ft.
575 Main Street, Portland, CT 06480
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$525,000
575 Main Street, Portland, CT 06480
Baths
2,049
Sq. Ft.
0.56
Acres
$/Sq. Ft.
$256
Taxes
$5,347
HOA
-
Year Built
1921
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$419,900
3
Bd
2
Baths
2,207
Sq. Ft.
10 Stonegate Drive, Portland, CT 06480
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$419,900
10 Stonegate Drive, Portland, CT 06480
Baths
2,207
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$190
Taxes
$6,874
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$975,000
4
Bd
3
Baths
5,572
Sq. Ft.
279 Middle Haddam Road, Portland, CT 06480
Brokered By:
Better Homes and Gardens Real Estate Executive Real Estate
Swipe
0
$975,000
279 Middle Haddam Road, Portland, CT 06480
Baths
5,572
Sq. Ft.
3.59
Acres
$/Sq. Ft.
$175
Taxes
$18,458
HOA
-
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$344,900
3
Bd
1
Baths
1,808
Sq. Ft.
2 Earle Street, Portland, CT 06480
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$344,900
2 Earle Street, Portland, CT 06480
Baths
1,808
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$191
Taxes
$4,954
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$350,000
2
Bd
2
Baths
1,992
Sq. Ft.
49 Copper Beech Lane, Portland, CT 06480
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$350,000
49 Copper Beech Lane, Portland, CT 06480
Baths
1,992
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$176
Taxes
$5,724
HOA
$360
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$170,000
1
Bd
1
Baths
840
Sq. Ft.
1 Brush Pasture Lane #205, Portland, CT 06480
Brokered By:
Carl Guild & Associates
Swipe
0
$170,000
1 Brush Pasture Lane #205, Portland, CT 06480
Baths
840
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$202
Taxes
$2,614
HOA
$380
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$179,900
1
Bd
1
Baths
592
Sq. Ft.
52 Jobs Gate 2 Road, Portland, CT 06480
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$179,900
52 Jobs Gate 2 Road, Portland, CT 06480
Baths
592
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$304
Taxes
$3,986
HOA
-
Year Built
1923
Status
Active
FeeKeeper
FK
45 Days
›
$575,000
2
Bd
2
Baths
4,205
Sq. Ft.
286 Marlborough Street, Portland, CT 06480
Brokered By:
Eagle Eye Realty PLLC
Swipe
0
$575,000
286 Marlborough Street, Portland, CT 06480
Baths
4,205
Sq. Ft.
1.11
Acres
$/Sq. Ft.
$137
Taxes
$8,315
HOA
-
Year Built
1850
Status
Active
FeeKeeper
FK
45 Days
›
$479,900
2
Bd
2
Baths
1,404
Sq. Ft.
9 Pear Orchard Road, Portland, CT 06480
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s International Realty
Swipe
0
$479,900
9 Pear Orchard Road, Portland, CT 06480
Baths
1,404
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$342
Taxes
$7,860
HOA
$295
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
65 Days
›
$479,900
2
Bd
2
Baths
1,404
Sq. Ft.
9 Pear Orchard Road, Portland, CT 06480
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s International Realty
Swipe
0
$479,900
9 Pear Orchard Road, Portland, CT 06480
Baths
1,404
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$342
Taxes
$7,860
HOA
$295
Year Built
2004
Status
Active
FeeKeeper
FK
65 Days