My Account
06470
Map
Showing 1 to 10 of 29 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0303001 seconds)
‹
›
$1,859,000
4
Bd
2
Baths
3,560
Sq. Ft.
lot7 Nicolina Way, Newtown, CT 06470
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,859,000
lot7 Nicolina Way, Newtown, CT 06470
Baths
3,560
Sq. Ft.
3.24
Acres
$/Sq. Ft.
$522
Taxes
$4,987
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,325,000
5
Bd
4
Baths
5,664
Sq. Ft.
16 Farm Meadow Road, Newtown, CT 06470
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$1,325,000
16 Farm Meadow Road, Newtown, CT 06470
Baths
5,664
Sq. Ft.
6.00
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$17,910
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$625,000
2
Bd
2
Baths
1,716
Sq. Ft.
20 Brookside Court, Newtown, CT 06470
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$625,000
20 Brookside Court, Newtown, CT 06470
Baths
1,716
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$364
Taxes
$11,558
HOA
$625
Year Built
2013
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$869,900
4
Bd
2
Baths
4,250
Sq. Ft.
19 Crabapple Lane, Newtown, CT 06470
Brokered By:
RE/Max Experience, LLC
Swipe
0
$869,900
19 Crabapple Lane, Newtown, CT 06470
Baths
4,250
Sq. Ft.
1.20
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$11,750
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$1,078,000
4
Bd
3
Baths
3,675
Sq. Ft.
19 Enclave Circle, Newtown, CT 06470
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,078,000
19 Enclave Circle, Newtown, CT 06470
Baths
3,675
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$293
Taxes
$17,847
HOA
$483
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$435,000
2
Bd
1
Baths
1,176
Sq. Ft.
6 Prospect Drive, Newtown, CT 06470
Brokered By:
BHGRE Gaetano Marra Homes
Swipe
0
$435,000
6 Prospect Drive, Newtown, CT 06470
Baths
1,176
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$370
Taxes
$5,409
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$749,900
3
Bd
3
Baths
3,210
Sq. Ft.
4 Old Gate Lane, Newtown, CT 06470
Brokered By:
The Agency
Swipe
0
$749,900
4 Old Gate Lane, Newtown, CT 06470
Baths
3,210
Sq. Ft.
2.58
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$11,047
HOA
-
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$473,000
2
Bd
2
Baths
1,504
Sq. Ft.
603 Brookside Court, Newtown, CT 06470
Virtual
$473,000
603 Brookside Court, Newtown, CT 06470
Baths
1,504
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$314
Taxes
$7,900
HOA
$625
Year Built
2018
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$1,100,000
4
Bd
3
Baths
5,520
Sq. Ft.
7 Jet Brook Road, Newtown, CT 06470
Brokered By:
Higgins Group Real Estate
Swipe
0
$1,100,000
7 Jet Brook Road, Newtown, CT 06470
Baths
5,520
Sq. Ft.
2.12
Acres
$/Sq. Ft.
$199
Taxes
$15,862
HOA
-
Year Built
2017
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$565,000
3
Bd
2
Baths
1,916
Sq. Ft.
32 Greenbriar Lane, Newtown, CT 06470
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$565,000
32 Greenbriar Lane, Newtown, CT 06470
Baths
1,916
Sq. Ft.
0.49
Acres
$/Sq. Ft.
$295
Taxes
$7,908
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
34 Days