My Account
06451
Map
Showing 1 to 10 of 15 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0217026 seconds)
‹
›
$445,000
4
Bd
2
Baths
1,560
Sq. Ft.
19 Smithfield Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Singh Realty
Swipe
0
$445,000
19 Smithfield Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,560
Sq. Ft.
1.48
Acres
$/Sq. Ft.
$285
Taxes
$6,599
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$349,900
2
Bd
1
Baths
1,350
Sq. Ft.
90 Harvard Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$349,900
90 Harvard Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,350
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$5,810
HOA
-
Year Built
1929
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$279,900
3
Bd
1
Baths
1,144
Sq. Ft.
78 Hillcrest Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
$279,900
78 Hillcrest Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,144
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$5,305
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$485,000
3
Bd
2
Baths
2,627
Sq. Ft.
1130 Hanover Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Choice Realty
Swipe
0
$485,000
1130 Hanover Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
2,627
Sq. Ft.
0.76
Acres
$/Sq. Ft.
$185
Taxes
$12,267
HOA
-
Year Built
2005
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$329,000
2
Bd
1
Baths
1,176
Sq. Ft.
405 Gracey Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$329,000
405 Gracey Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,176
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$6,397
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$479,900
3
Bd
1
Baths
1,409
Sq. Ft.
139 Carey Avenue, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Maier Real Estate
Swipe
0
$479,900
139 Carey Avenue, Meriden, CT 06451
Baths
1,409
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$341
Taxes
$5,530
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$375,000
3
Bd
2
Baths
1,586
Sq. Ft.
670 Hanover Road, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$375,000
670 Hanover Road, Meriden, CT 06451
Baths
1,586
Sq. Ft.
0.40
Acres
$/Sq. Ft.
$236
Taxes
$6,425
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$195,000
2
Bd
1
Baths
912
Sq. Ft.
63 Webb Street #6, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Clermont Real Estate
Swipe
0
$195,000
63 Webb Street #6, Meriden, CT 06451
Baths
912
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$3,000
HOA
$360
Year Built
1990
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
›
$499,900
3
Bd
2
Baths
2,336
Sq. Ft.
380 Main Street, Meriden, CT 06451
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$499,900
380 Main Street, Meriden, CT 06451
Baths
2,336
Sq. Ft.
0.82
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$7,018
HOA
-
Year Built
1803
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$142,000
3
Bd
2
Baths
1,296
Sq. Ft.
1012 Old Colony Road #LOT 38, Meriden, CT 06451
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$142,000
1012 Old Colony Road #LOT 38, Meriden, CT 06451
Baths
1,296
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$110
Taxes
$1,622
HOA
$595
Year Built
1999
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days