My Account
06443
Map
Showing 1 to 10 of 46 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0277104 seconds)
‹
›
$579,000
3
Bd
2
Baths
3,184
Sq. Ft.
187 Old Toll Rd. Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$579,000
187 Old Toll Rd. Road, Madison, CT 06443
Baths
3,184
Sq. Ft.
2.34
Acres
$/Sq. Ft.
$182
Taxes
$7,004
HOA
-
Year Built
1972
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$589,900
5
Bd
3
Baths
2,210
Sq. Ft.
10 Scenic Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$589,900
10 Scenic Road, Madison, CT 06443
Baths
2,210
Sq. Ft.
0.95
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$6,496
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$725,000
3
Bd
2
Baths
1,908
Sq. Ft.
45 Milano Pond Drive, Madison, CT 06443
Brokered By:
RE/MAX Heritage
Swipe
0
$725,000
45 Milano Pond Drive, Madison, CT 06443
Baths
1,908
Sq. Ft.
1.14
Acres
$/Sq. Ft.
$380
Taxes
$8,016
HOA
-
Year Built
1991
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$735,000
4
Bd
2
Baths
2,657
Sq. Ft.
40 Harkness Drive, Madison, CT 06443
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$735,000
40 Harkness Drive, Madison, CT 06443
Baths
2,657
Sq. Ft.
1.23
Acres
$/Sq. Ft.
$277
Taxes
$8,028
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,089,000
4
Bd
2
Baths
3,706
Sq. Ft.
170 Devonshire Lane, Madison, CT 06443
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,089,000
170 Devonshire Lane, Madison, CT 06443
Baths
3,706
Sq. Ft.
1.96
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$13,366
HOA
-
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$460,000
3
Bd
2
Baths
1,865
Sq. Ft.
10 Salem Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$460,000
10 Salem Road, Madison, CT 06443
Baths
1,865
Sq. Ft.
0.51
Acres
$/Sq. Ft.
$247
Taxes
$5,186
HOA
-
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$2,750,000
4
Bd
2
Baths
3,321
Sq. Ft.
81A Middle Beach Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$2,750,000
81A Middle Beach Road, Madison, CT 06443
Baths
3,321
Sq. Ft.
1.12
Acres
$/Sq. Ft.
$828
Taxes
$25,122
HOA
-
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$575,000
3
Bd
2
Baths
1,490
Sq. Ft.
111 Scotland Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
RE/MAX Heritage
Swipe
0
$575,000
111 Scotland Road, Madison, CT 06443
Baths
1,490
Sq. Ft.
0.61
Acres
$/Sq. Ft.
$386
Taxes
$6,953
HOA
-
Year Built
1961
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$615,000
2
Bd
2
Baths
1,280
Sq. Ft.
15 Hampshire Road, Madison, CT 06443
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$615,000
15 Hampshire Road, Madison, CT 06443
Baths
1,280
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$480
Taxes
$6,119
HOA
$574
Year Built
1977
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$519,000
3
Bd
1
Baths
1,666
Sq. Ft.
21 Pierce Lane, Madison, CT 06443
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$519,000
21 Pierce Lane, Madison, CT 06443
Baths
1,666
Sq. Ft.
1.24
Acres
$/Sq. Ft.
$312
Taxes
$5,791
HOA
-
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days