My Account
06419
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0250185 seconds)
‹
›
$815,000
3
Bd
2
Baths
3,432
Sq. Ft.
25 Madison Hollow, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$815,000
25 Madison Hollow, Killingworth, CT 06419
Baths
3,432
Sq. Ft.
5.60
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$9,889
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$770,000
3
Bd
2
Baths
2,752
Sq. Ft.
54 Bar Gate Trail, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$770,000
54 Bar Gate Trail, Killingworth, CT 06419
Baths
2,752
Sq. Ft.
2.90
Acres
$/Sq. Ft.
$280
Taxes
$8,619
HOA
-
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$518,000
3
Bd
2
Baths
1,842
Sq. Ft.
42 Parker Hill Road, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$518,000
42 Parker Hill Road, Killingworth, CT 06419
Baths
1,842
Sq. Ft.
4.20
Acres
$/Sq. Ft.
$281
Taxes
$5,046
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$785,000
2
Bd
2
Baths
1,386
Sq. Ft.
511 Route 81 Route, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
RE/MAX Right Choice
Swipe
0
$785,000
511 Route 81 Route, Killingworth, CT 06419
Baths
1,386
Sq. Ft.
35.50
Acres
$/Sq. Ft.
$566
Taxes
$6,138
HOA
-
Year Built
1850
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$1,299,900
4
Bd
4
Baths
4,154
Sq. Ft.
180 Green Hill Road, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
HERE Realty
Swipe
0
$1,299,900
180 Green Hill Road, Killingworth, CT 06419
Baths
4,154
Sq. Ft.
8.20
Acres
$/Sq. Ft.
$313
Taxes
$16,458
HOA
-
Year Built
1770
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$569,000
3
Bd
3
Baths
2,343
Sq. Ft.
181 N. Chestnut Hill Road, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$569,000
181 N. Chestnut Hill Road, Killingworth, CT 06419
Baths
2,343
Sq. Ft.
3.80
Acres
$/Sq. Ft.
$243
Taxes
$7,109
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days
›
$850,000
3
Bd
2
Baths
1,476
Sq. Ft.
559 Route 81 Route, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$850,000
559 Route 81 Route, Killingworth, CT 06419
Baths
1,476
Sq. Ft.
2.30
Acres
$/Sq. Ft.
$576
Taxes
$8,667
HOA
-
Year Built
1937
Status
Active
FeeKeeper
FK
51 Days
›
$599,999
3
Bd
2
Baths
1,143
Sq. Ft.
179 Route 81 , Killingworth, CT 06419
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$599,999
179 Route 81 , Killingworth, CT 06419
Baths
1,143
Sq. Ft.
2.90
Acres
$/Sq. Ft.
$525
Taxes
$5,409
HOA
-
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
281 Days
›
$340,000
4
Bd
1
Baths
1,756
Sq. Ft.
30 Chestnut Hill Road, Killingworth, CT 06419
Brokered By:
DreamHomes Realty LLC
Swipe
0
$340,000
30 Chestnut Hill Road, Killingworth, CT 06419
Baths
1,756
Sq. Ft.
2.10
Acres
$/Sq. Ft.
$194
Taxes
$2,810
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Years