My Account
06418
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0194595 seconds)
‹
›
$239,000
2
Bd
1
Baths
943
Sq. Ft.
233 Derby Avenue #503, Derby, CT 06418
Brokered By:
Bottom Line Realty
Swipe
0
$239,000
233 Derby Avenue #503, Derby, CT 06418
Baths
943
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$253
Taxes
$3,354
HOA
$230
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$274,900
2
Bd
1
Baths
1,116
Sq. Ft.
75 Commodore Commons, Derby, CT 06418
Brokered By:
Realty ONE Group Connect
Swipe
0
$274,900
75 Commodore Commons, Derby, CT 06418
Baths
1,116
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$4,025
HOA
$292
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$449,900
4
Bd
1
Baths
1,904
Sq. Ft.
3 Laurel Avenue, Derby, CT 06418
Brokered By:
Realty ONE Group Connect
Swipe
0
$449,900
3 Laurel Avenue, Derby, CT 06418
Baths
1,904
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$236
Taxes
$6,532
HOA
-
Year Built
1964
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$429,900
3
Bd
2
Baths
1,960
Sq. Ft.
42 Coppola Terrace, Derby, CT 06418
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$429,900
42 Coppola Terrace, Derby, CT 06418
Baths
1,960
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$219
Taxes
$7,318
HOA
-
Year Built
1959
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
1,476
Sq. Ft.
100 Dirienzo Heights, Derby, CT 06418
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$399,900
100 Dirienzo Heights, Derby, CT 06418
Baths
1,476
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$9,700
HOA
$175
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$350,000
3
Bd
1
Baths
1,321
Sq. Ft.
71 Park Avenue, Derby, CT 06418
Brokered By:
Blue Real Estate
Swipe
0
$350,000
71 Park Avenue, Derby, CT 06418
Baths
1,321
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$5,631
HOA
-
Year Built
1895
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$335,000
2
Bd
1
Baths
841
Sq. Ft.
118 Bradley Terrace, Derby, CT 06418
Brokered By:
Calcagni Real Estate
Swipe
0
$335,000
118 Bradley Terrace, Derby, CT 06418
Baths
841
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$398
Taxes
$4,781
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$299,000
3
Bd
2
Baths
1,826
Sq. Ft.
113 Shagbark Drive, Derby, CT 06418
Brokered By:
Houlihan Lawrence WD
Swipe
0
$299,000
113 Shagbark Drive, Derby, CT 06418
Baths
1,826
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$164
Taxes
$5,552
HOA
$400
Year Built
1973
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$549,900
3
Bd
2
Baths
2,817
Sq. Ft.
25 Stephen Street, Derby, CT 06418
Brokered By:
Stacy Blake Realty LLC
Swipe
0
Virtual
$549,900
25 Stephen Street, Derby, CT 06418
Baths
2,817
Sq. Ft.
1.35
Acres
$/Sq. Ft.
$195
Taxes
$9,241
HOA
-
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
37 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
1,687
Sq. Ft.
204 New Haven Avenue #6H, Derby, CT 06418
Brokered By:
ASJ Realty Partners
Swipe
0
$299,900
204 New Haven Avenue #6H, Derby, CT 06418
Baths
1,687
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$178
Taxes
$4,572
HOA
$315
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days