My Account
06401
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0199372 seconds)
‹
›
$349,900
3
Bd
1
Baths
1,053
Sq. Ft.
11 Hale Drive, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$349,900
11 Hale Drive, Ansonia, CT 06401
Baths
1,053
Sq. Ft.
0.20
Acres
$/Sq. Ft.
$332
Taxes
$5,092
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$339,900
3
Bd
2
Baths
968
Sq. Ft.
201 Prospect Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Preston Gray Real Estate
Swipe
0
$339,900
201 Prospect Street, Ansonia, CT 06401
Baths
968
Sq. Ft.
0.76
Acres
$/Sq. Ft.
$351
Taxes
$4,083
HOA
-
Year Built
1935
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$399,900
3
Bd
1
Baths
1,326
Sq. Ft.
120 Hull Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Preston Gray Real Estate
Swipe
0
$399,900
120 Hull Street, Ansonia, CT 06401
Baths
1,326
Sq. Ft.
0.31
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$4,684
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$390,000
3
Bd
2
Baths
1,914
Sq. Ft.
9 Shortell Drive, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$390,000
9 Shortell Drive, Ansonia, CT 06401
Baths
1,914
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$204
Taxes
$6,171
HOA
-
Year Built
1990
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$475,000
3
Bd
1
Baths
1,813
Sq. Ft.
14 Condon Drive, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Botti Realty
Swipe
0
$475,000
14 Condon Drive, Ansonia, CT 06401
Baths
1,813
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$262
Taxes
$7,710
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$420,000
4
Bd
2
Baths
1,759
Sq. Ft.
85 Dwight Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$420,000
85 Dwight Street, Ansonia, CT 06401
Baths
1,759
Sq. Ft.
0.50
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$5,316
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$629,900
4
Bd
2
Baths
2,639
Sq. Ft.
91 Ford Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Keller Williams Realty
Swipe
0
$629,900
91 Ford Street, Ansonia, CT 06401
Baths
2,639
Sq. Ft.
1.18
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$9,155
HOA
-
Year Built
1992
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$385,000
3
Bd
1
Baths
1,719
Sq. Ft.
180 Franklin Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$385,000
180 Franklin Street, Ansonia, CT 06401
Baths
1,719
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$224
Taxes
$5,134
HOA
-
Year Built
1941
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$410,000
4
Bd
1
Baths
1,714
Sq. Ft.
46 N. Cliff Street, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Keller Williams Realty Prtnrs.
Swipe
0
$410,000
46 N. Cliff Street, Ansonia, CT 06401
Baths
1,714
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$4,852
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days
›
$344,900
3
Bd
2
Baths
1,525
Sq. Ft.
230 Westfield Avenue, Ansonia, CT 06401
Brokered By:
Botti Realty
Swipe
0
$344,900
230 Westfield Avenue, Ansonia, CT 06401
Baths
1,525
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$4,431
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
32 Days