My Account
06382
Map
Showing 1 to 6 of 6 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0169665 seconds)
‹
›
$509,900
4
Bd
3
Baths
1,800
Sq. Ft.
53 Sarah Drive, Montville, CT 06382
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$509,900
53 Sarah Drive, Montville, CT 06382
Baths
1,800
Sq. Ft.
0.42
Acres
$/Sq. Ft.
$283
Taxes
$849
HOA
-
Year Built
2026
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$165,000
2
Bd
1
Baths
1,152
Sq. Ft.
27 Allen Drive #A, Montville, CT 06382
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$165,000
27 Allen Drive #A, Montville, CT 06382
Baths
1,152
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$143
Taxes
$1,437
HOA
$560
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days
›
$675,000
0
Bd
4
Baths
7,500
Sq. Ft.
505 Old Colchester Road, Montville, CT 06382
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$675,000
505 Old Colchester Road, Montville, CT 06382
Baths
7,500
Sq. Ft.
2.56
Acres
$/Sq. Ft.
$90
Taxes
$6,763
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
›
$329,900
2
Bd
1
Baths
1,152
Sq. Ft.
95 Kitemaug Road, Montville, CT 06382
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$329,900
95 Kitemaug Road, Montville, CT 06382
Baths
1,152
Sq. Ft.
0.45
Acres
$/Sq. Ft.
$176
Taxes
$3,923
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
39 Days
›
$178,100
2
Bd
1
Baths
678
Sq. Ft.
5 Blumenthal Drive, Montville, CT 06382
Brokered By:
Realhome Services & Solutions
Swipe
0
$178,100
5 Blumenthal Drive, Montville, CT 06382
Baths
678
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$263
Taxes
$2,110
HOA
-
Year Built
1915
Status
Active
FeeKeeper
FK
42 Days
›
$555,000
6
Bd
3
Baths
2,650
Sq. Ft.
32 Cedar Lane, Montville, CT 06382
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$555,000
32 Cedar Lane, Montville, CT 06382
Single Family
6
Beds
3
Baths
2,650
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$209
Taxes
$7,004
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
70 Days