My Account
06378
Map
Showing 1 to 10 of 30 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0250957 seconds)
‹
›
$997,000
3
Bd
2
Baths
2,150
Sq. Ft.
50 Benjamin Stanton Pentway, Stonington, CT 06378
Virtual
$997,000
50 Benjamin Stanton Pentway, Stonington, CT 06378
Baths
2,150
Sq. Ft.
9.90
Acres
$/Sq. Ft.
$464
Taxes
$999,999
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
13 Hours
›
$2,700,000
4
Bd
2
Baths
2,068
Sq. Ft.
71 Wolcott Avenue, Stonington, CT 06378
Brokered By:
Castles Condos & Cottages, LLC
Swipe
0
$2,700,000
71 Wolcott Avenue, Stonington, CT 06378
Baths
2,068
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$1,306
Taxes
$17,006
HOA
$142
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Hours
›
$99,500
2
Bd
1
Baths
910
Sq. Ft.
28 Golden Spur, Stonington, CT 06378
Brokered By:
RE/MAX Coast and Country
Swipe
0
$99,500
28 Golden Spur, Stonington, CT 06378
Baths
910
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$109
Taxes
$670
HOA
$560
Year Built
1984
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$2,000,000
4
Bd
5
Baths
5,478
Sq. Ft.
15 Juniper Lane, Stonington, CT 06378
Brokered By:
Ann McBride Real Estate
Swipe
0
Virtual
$2,000,000
15 Juniper Lane, Stonington, CT 06378
Baths
5,478
Sq. Ft.
4.08
Acres
$/Sq. Ft.
$365
Taxes
$19,518
HOA
-
Year Built
2001
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$1,800,000
3
Bd
2
Baths
1,834
Sq. Ft.
28 Orchard Street, Stonington, CT 06378
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,800,000
28 Orchard Street, Stonington, CT 06378
Baths
1,834
Sq. Ft.
0.55
Acres
$/Sq. Ft.
$981
Taxes
$12,560
HOA
-
Year Built
1938
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,350,000
3
Bd
3
Baths
3,570
Sq. Ft.
1335 Pequot Trail, Stonington, CT 06378
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,350,000
1335 Pequot Trail, Stonington, CT 06378
Baths
3,570
Sq. Ft.
2.94
Acres
$/Sq. Ft.
$378
Taxes
$21,216
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$749,000
3
Bd
2
Baths
1,300
Sq. Ft.
363 Farmholme Road, Stonington, CT 06378
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$749,000
363 Farmholme Road, Stonington, CT 06378
Baths
1,300
Sq. Ft.
2.23
Acres
$/Sq. Ft.
$576
Taxes
$6,074
HOA
-
Year Built
1920
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$975,000
2
Bd
2
Baths
1,196
Sq. Ft.
10 Trumbull Street, Stonington, CT 06378
Brokered By:
Serhant Connecticut, LLC
Swipe
0
$975,000
10 Trumbull Street, Stonington, CT 06378
Baths
1,196
Sq. Ft.
0.05
Acres
$/Sq. Ft.
$815
Taxes
$9,493
HOA
-
Year Built
1880
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$995,000
5
Bd
2
Baths
1,934
Sq. Ft.
5 South Street, Stonington, CT 06378
Brokered By:
Malek Real Estate
Swipe
0
$995,000
5 South Street, Stonington, CT 06378
Baths
1,934
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$514
Taxes
$5,904
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
13 Days
›
$949,000
3
Bd
1
Baths
1,078
Sq. Ft.
1 South Street, Stonington, CT 06378
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$949,000
1 South Street, Stonington, CT 06378
Baths
1,078
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$880
Taxes
$4,419
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
14 Days