My Account
06374
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0202913 seconds)
‹
›
$185,000
2
Bd
1
Baths
848
Sq. Ft.
96 Canterbury Road #B, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Team Bassett Realty LLC
Swipe
0
$185,000
96 Canterbury Road #B, Plainfield, CT 06374
Baths
848
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$1,629
HOA
$300
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$489,900
4
Bd
3
Baths
2,364
Sq. Ft.
43 High Meadow Drive, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$489,900
43 High Meadow Drive, Plainfield, CT 06374
Baths
2,364
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$207
Taxes
$6,366
HOA
-
Year Built
2003
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$209,900
2
Bd
1
Baths
952
Sq. Ft.
49 Canterbury Road #E, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Byrnes Real Estate Company
Swipe
0
$209,900
49 Canterbury Road #E, Plainfield, CT 06374
Baths
952
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$220
Taxes
$1,768
HOA
$255
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
Sign In
3
Beds
3
Baths
3,378
Sq. Ft.
1.10
Acres
12402234
ID
$549,900
Plainfield, CT 06374
Baths
3,378
Sq. Ft.
1.10
Acres
$/Sq. Ft.
$163
Taxes
$6,586
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
‹
›
$325,000
3
Bd
1
Baths
1,438
Sq. Ft.
24 Black Hill Road, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Duprey Real Estate, LLC
Swipe
0
$325,000
24 Black Hill Road, Plainfield, CT 06374
Baths
1,438
Sq. Ft.
0.38
Acres
$/Sq. Ft.
$226
Taxes
$3,666
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$549,000
3
Bd
1
Baths
1,496
Sq. Ft.
59 Oakwood Boulevard, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$549,000
59 Oakwood Boulevard, Plainfield, CT 06374
Baths
1,496
Sq. Ft.
0.44
Acres
$/Sq. Ft.
$367
Taxes
$4,916
HOA
-
Year Built
1981
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$400,000
11
Bd
2
Baths
3,748
Sq. Ft.
30 Main Street, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Century 21 Limitless
Swipe
0
$400,000
30 Main Street, Plainfield, CT 06374
Single Family
11
Beds
2
Baths
3,748
Sq. Ft.
0.56
Acres
$/Sq. Ft.
$107
Taxes
$5,796
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
27 Days
›
$450,000
3
Bd
2
Baths
2,847
Sq. Ft.
83 Kate Downing Road, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
First Choice Realty
Swipe
0
$450,000
83 Kate Downing Road, Plainfield, CT 06374
Baths
2,847
Sq. Ft.
1.50
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$6,962
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
79 Days
›
$264,900
3
Bd
1
Baths
1,314
Sq. Ft.
34 Pleasant Street #4, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Lamacchia Realty
Swipe
0
$264,900
34 Pleasant Street #4, Plainfield, CT 06374
Baths
1,314
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$202
Taxes
$1,558
HOA
$529
Year Built
1877
Status
Active
FeeKeeper
FK
89 Days
›
$209,900
2
Bd
1
Baths
1,215
Sq. Ft.
34 Pleasant Street #6, Plainfield, CT 06374
Brokered By:
Lamacchia Realty
Swipe
0
$209,900
34 Pleasant Street #6, Plainfield, CT 06374
Baths
1,215
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$173
Taxes
$1,352
HOA
$493
Year Built
1877
Status
Active
FeeKeeper
FK
89 Days