My Account
06354
Map
Showing 1 to 6 of 6 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0210904 seconds)
‹
›
$415,000
5
Bd
2
Baths
2,330
Sq. Ft.
21 Brunswick Avenue, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$415,000
21 Brunswick Avenue, Plainfield, CT 06354
Baths
2,330
Sq. Ft.
0.45
Acres
$/Sq. Ft.
$178
Taxes
$4,673
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$360,000
3
Bd
1
Baths
1,517
Sq. Ft.
143 Prospect Street, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$360,000
143 Prospect Street, Plainfield, CT 06354
Baths
1,517
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$237
Taxes
$3,097
HOA
-
Year Built
1910
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$275,000
2
Bd
2
Baths
960
Sq. Ft.
30 Mortimer Road, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
The Neighborhood Realty Group
Swipe
0
$275,000
30 Mortimer Road, Plainfield, CT 06354
Baths
960
Sq. Ft.
0.39
Acres
$/Sq. Ft.
$286
Taxes
$2,726
HOA
-
Year Built
1906
Status
Active
FeeKeeper
FK
42 Days
›
$439,000
4
Bd
2
Baths
2,068
Sq. Ft.
200 Pond Hill Road, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
Derek Greene
Swipe
0
$439,000
200 Pond Hill Road, Plainfield, CT 06354
Baths
2,068
Sq. Ft.
0.71
Acres
$/Sq. Ft.
$212
Taxes
$3,777
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
57 Days
›
$339,000
3
Bd
2
Baths
2,050
Sq. Ft.
181 Snake Meadow Road, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
Derek Greene
Swipe
0
$339,000
181 Snake Meadow Road, Plainfield, CT 06354
Baths
2,050
Sq. Ft.
0.69
Acres
$/Sq. Ft.
$165
Taxes
$4,306
HOA
-
Year Built
1695
Status
Active
FeeKeeper
FK
91 Days
›
$475,000
2
Bd
2
Baths
1,780
Sq. Ft.
6 Grace Lane, Plainfield, CT 06354
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$475,000
6 Grace Lane, Plainfield, CT 06354
Baths
1,780
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$6,073
HOA
$400
Year Built
2021
Status
Active
FeeKeeper
FK
112 Days