My Account
06339
Map
Showing 1 to 10 of 13 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0224624 seconds)
‹
›
$459,900
3
Bd
2
Baths
1,968
Sq. Ft.
1707 Center Groton Road, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$459,900
1707 Center Groton Road, Ledyard, CT 06339
Baths
1,968
Sq. Ft.
4.73
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$7,149
HOA
-
Year Built
1984
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$560,000
3
Bd
3
Baths
1,819
Sq. Ft.
5 Tuckers Run, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Navick Properties LLC
Swipe
0
$560,000
5 Tuckers Run, Ledyard, CT 06339
Baths
1,819
Sq. Ft.
1.48
Acres
$/Sq. Ft.
$308
Taxes
$9,206
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
1,568
Sq. Ft.
4 Rosemarie Court, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$399,900
4 Rosemarie Court, Ledyard, CT 06339
Baths
1,568
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$255
Taxes
$7,266
HOA
-
Year Built
2023
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$660,000
4
Bd
2
Baths
2,872
Sq. Ft.
43 Church Hill Road, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
Virtual
$660,000
43 Church Hill Road, Ledyard, CT 06339
Baths
2,872
Sq. Ft.
2.51
Acres
$/Sq. Ft.
$230
Taxes
$7,620
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$359,000
3
Bd
2
Baths
1,488
Sq. Ft.
239 Haley Road, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$359,000
239 Haley Road, Ledyard, CT 06339
Baths
1,488
Sq. Ft.
0.41
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$4,739
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$799,000
5
Bd
3
Baths
2,472
Sq. Ft.
225 Lambtown Road, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$799,000
225 Lambtown Road, Ledyard, CT 06339
Baths
2,472
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$323
Taxes
$6,606
HOA
-
Year Built
2025
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Days
›
$399,900
4
Bd
2
Baths
1,670
Sq. Ft.
20 Willow Lane, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Ann McBride Real Estate
Swipe
0
$399,900
20 Willow Lane, Ledyard, CT 06339
Baths
1,670
Sq. Ft.
0.48
Acres
$/Sq. Ft.
$239
Taxes
$5,683
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Days
›
$419,900
4
Bd
2
Baths
1,296
Sq. Ft.
12 Lake Street, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Brizo Real Estate Services
Swipe
0
$419,900
12 Lake Street, Ledyard, CT 06339
Baths
1,296
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$324
Taxes
$4,940
HOA
-
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$450,000
3
Bd
2
Baths
1,814
Sq. Ft.
236 Avery Hill Road, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
HERE Realty
Swipe
0
$450,000
236 Avery Hill Road, Ledyard, CT 06339
Baths
1,814
Sq. Ft.
1.53
Acres
$/Sq. Ft.
$248
Taxes
$6,177
HOA
-
Year Built
1983
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days
›
$525,000
4
Bd
2
Baths
3,127
Sq. Ft.
25 Coachman Pike, Ledyard, CT 06339
Brokered By:
Castles Condos & Cottages, LLC
Swipe
0
$525,000
25 Coachman Pike, Ledyard, CT 06339
Baths
3,127
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$168
Taxes
$8,572
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
91 Days