My Account
06333
Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0282821 seconds)
‹
›
$895,000
4
Bd
2
Baths
3,618
Sq. Ft.
7 Harvest Glen, East Lyme, CT 06333
Virtual
$895,000
7 Harvest Glen, East Lyme, CT 06333
Baths
3,618
Sq. Ft.
1.42
Acres
$/Sq. Ft.
$247
Taxes
$11,719
HOA
-
Year Built
2004
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
12 Hours
›
$385,000
3
Bd
1
Baths
1,380
Sq. Ft.
38 Irvingdell Place, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
RE/MAX on the Bay
Swipe
0
$385,000
38 Irvingdell Place, East Lyme, CT 06333
Baths
1,380
Sq. Ft.
0.46
Acres
$/Sq. Ft.
$279
Taxes
$5,082
HOA
-
Year Built
1962
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$445,000
3
Bd
1
Baths
1,382
Sq. Ft.
19 Maplewood Drive, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
KEY Real Estate Services LLC
Swipe
0
$445,000
19 Maplewood Drive, East Lyme, CT 06333
Baths
1,382
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$322
Taxes
$5,876
HOA
-
Year Built
1975
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$750,000
4
Bd
2
Baths
2,814
Sq. Ft.
7 Winchester Road, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$750,000
7 Winchester Road, East Lyme, CT 06333
Baths
2,814
Sq. Ft.
0.94
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$8,615
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$1,140,000
3
Bd
2
Baths
2,810
Sq. Ft.
11 Twin Valley Road, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
EG Group Realty LLC
Swipe
0
$1,140,000
11 Twin Valley Road, East Lyme, CT 06333
Baths
2,810
Sq. Ft.
0.84
Acres
$/Sq. Ft.
$406
Taxes
$9,999,999
HOA
$42
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$887,700
4
Bd
2
Baths
2,400
Sq. Ft.
237 Lot 2 Upper Pattagansett Road, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$887,700
237 Lot 2 Upper Pattagansett Road, East Lyme, CT 06333
Baths
2,400
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$370
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$787,700
3
Bd
2
Baths
1,750
Sq. Ft.
237 Lot 1 Upper Pattagansett Road, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$787,700
237 Lot 1 Upper Pattagansett Road, East Lyme, CT 06333
Baths
1,750
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$450
Taxes
$0
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$484,900
2
Bd
2
Baths
1,398
Sq. Ft.
138 Boston Post Road #7, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$484,900
138 Boston Post Road #7, East Lyme, CT 06333
Baths
1,398
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$5,831
HOA
$457
Year Built
2024
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$1,050,000
5
Bd
2
Baths
4,511
Sq. Ft.
38 Jeremy Drive, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,050,000
38 Jeremy Drive, East Lyme, CT 06333
Baths
4,511
Sq. Ft.
2.43
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$16,133
HOA
-
Year Built
2002
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days
›
$1,679,000
4
Bd
2
Baths
3,379
Sq. Ft.
7 Pumpkin Grove, East Lyme, CT 06333
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$1,679,000
7 Pumpkin Grove, East Lyme, CT 06333
Baths
3,379
Sq. Ft.
0.65
Acres
$/Sq. Ft.
$497
Taxes
$0
HOA
$65
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days