My Account
06278
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0214317 seconds)
‹
›
$515,000
3
Bd
2
Baths
2,309
Sq. Ft.
362 Turnpike Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
Virtual
$515,000
362 Turnpike Road, Ashford, CT 06278
Baths
2,309
Sq. Ft.
4.06
Acres
$/Sq. Ft.
$223
Taxes
$7,836
HOA
-
Year Built
1998
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$599,900
3
Bd
2
Baths
2,316
Sq. Ft.
483 North Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
Campbell-Keune Realty Inc
Swipe
0
$599,900
483 North Road, Ashford, CT 06278
Baths
2,316
Sq. Ft.
5.44
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$6,445
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$399,900
4
Bd
2
Baths
1,544
Sq. Ft.
217 Westford Hill Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
The Neighborhood Realty Group
Swipe
0
$399,900
217 Westford Hill Road, Ashford, CT 06278
Baths
1,544
Sq. Ft.
1.05
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$6,866
HOA
-
Year Built
1982
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$299,900
2
Bd
1
Baths
480
Sq. Ft.
339 Ference Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$299,900
339 Ference Road, Ashford, CT 06278
Baths
480
Sq. Ft.
0.08
Acres
$/Sq. Ft.
$625
Taxes
$3,998
HOA
$19
Year Built
1955
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$659,900
3
Bd
2
Baths
4,324
Sq. Ft.
592 Ference Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
Ferrigno-Storrs, REALTORS LLC
Swipe
0
$659,900
592 Ference Road, Ashford, CT 06278
Baths
4,324
Sq. Ft.
3.30
Acres
$/Sq. Ft.
$153
Taxes
$10,953
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
›
$740,000
4
Bd
2
Baths
2,516
Sq. Ft.
214 James Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$740,000
214 James Road, Ashford, CT 06278
Baths
2,516
Sq. Ft.
11.00
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$9,687
HOA
-
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
38 Days
›
$779,900
3
Bd
2
Baths
2,316
Sq. Ft.
483 North Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
Campbell-Keune Realty Inc
Swipe
0
$779,900
483 North Road, Ashford, CT 06278
Baths
2,316
Sq. Ft.
25.31
Acres
$/Sq. Ft.
$337
Taxes
$6,445
HOA
-
Year Built
1800
Status
Active
FeeKeeper
FK
51 Days
›
$524,900
3
Bd
2
Baths
1,675
Sq. Ft.
21 Westview Drive, Ashford, CT 06278
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$524,900
21 Westview Drive, Ashford, CT 06278
Baths
1,675
Sq. Ft.
1.47
Acres
$/Sq. Ft.
$313
Taxes
$1,123
HOA
$50
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
61 Days
›
$679,000
2
Bd
2
Baths
1,578
Sq. Ft.
133 Fitts Road, Ashford, CT 06278
Brokered By:
CR Premier Properties
Swipe
0
$679,000
133 Fitts Road, Ashford, CT 06278
Baths
1,578
Sq. Ft.
6.51
Acres
$/Sq. Ft.
$430
Taxes
$9,114
HOA
-
Year Built
1978
Status
Active
FeeKeeper
FK
112 Days