My Account
06277
Map
Showing 1 to 10 of 15 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0229255 seconds)
‹
›
$599,000
4
Bd
2
Baths
2,420
Sq. Ft.
26 Quaddick Town Farm Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$599,000
26 Quaddick Town Farm Road, Thompson, CT 06277
Baths
2,420
Sq. Ft.
1.14
Acres
$/Sq. Ft.
$248
Taxes
$6,012
HOA
-
Year Built
1967
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$459,900
3
Bd
2
Baths
2,236
Sq. Ft.
29 Logan Lane, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Orbit Realty
Swipe
0
$459,900
29 Logan Lane, Thompson, CT 06277
Baths
2,236
Sq. Ft.
1.88
Acres
$/Sq. Ft.
$206
Taxes
$5,748
HOA
-
Year Built
2015
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$385,000
2
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
11 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$385,000
11 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Baths
960
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$401
Taxes
$5,075
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$950,000
4
Bd
3
Baths
3,667
Sq. Ft.
17 Quaddick Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$950,000
17 Quaddick Road, Thompson, CT 06277
Baths
3,667
Sq. Ft.
1.90
Acres
$/Sq. Ft.
$259
Taxes
$14,370
HOA
-
Year Built
1813
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$469,900
4
Bd
2
Baths
1,541
Sq. Ft.
56 Sand Dam Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$469,900
56 Sand Dam Road, Thompson, CT 06277
Baths
1,541
Sq. Ft.
2.09
Acres
$/Sq. Ft.
$305
Taxes
$4,704
HOA
-
Year Built
1994
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$409,900
3
Bd
2
Baths
1,371
Sq. Ft.
4 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
Devries Dolber Realty LLC
Swipe
0
$409,900
4 Breaults Landing Road, Thompson, CT 06277
Baths
1,371
Sq. Ft.
0.53
Acres
$/Sq. Ft.
$299
Taxes
$3,419
HOA
-
Year Built
1950
Status
Active
FeeKeeper
FK
16 Days
›
$899,000
3
Bd
2
Baths
1,437
Sq. Ft.
9 Becola Road, Thompson, CT 06277
Brokered By:
CR Premier Properties
Swipe
0
$899,000
9 Becola Road, Thompson, CT 06277
Baths
1,437
Sq. Ft.
0.82
Acres
$/Sq. Ft.
$626
Taxes
$7,173
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$480,000
2
Bd
2
Baths
912
Sq. Ft.
10 Indian Run Drive, Thompson, CT 06277
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$480,000
10 Indian Run Drive, Thompson, CT 06277
Baths
912
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$526
Taxes
$9,999,999
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$400,000
1
Bd
1
Baths
644
Sq. Ft.
6 Indian Run Drive, Thompson, CT 06277
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$400,000
6 Indian Run Drive, Thompson, CT 06277
Baths
644
Sq. Ft.
0.09
Acres
$/Sq. Ft.
$621
Taxes
$9,999,999
HOA
-
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$659,900
4
Bd
2
Baths
2,301
Sq. Ft.
38 Madison Avenue, Thompson, CT 06277
Brokered By:
XSell Realty, LLC
Swipe
0
Virtual
$659,900
38 Madison Avenue, Thompson, CT 06277
Baths
2,301
Sq. Ft.
1.99
Acres
$/Sq. Ft.
$287
Taxes
$6,973
HOA
-
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
31 Days