My Account
06259
Map
Showing 1 to 6 of 6 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.020499 seconds)
‹
›
$375,000
5
Bd
2
Baths
2,285
Sq. Ft.
796 Hampton Road, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
Keller Williams Realty Leading Edge
Swipe
0
$375,000
796 Hampton Road, Pomfret, CT 06259
Baths
2,285
Sq. Ft.
1.30
Acres
$/Sq. Ft.
$164
Taxes
$5,141
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
23 Hours
›
$6,950,000
12
Bd
7
Baths
10,517
Sq. Ft.
433 Wrights Crossing Road, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
Compass Connecticut, LLC
Swipe
0
$6,950,000
433 Wrights Crossing Road, Pomfret, CT 06259
Single Family
12
Beds
7
Baths
10,517
Sq. Ft.
126.66
Acres
$/Sq. Ft.
$661
Taxes
$30,849
HOA
-
Year Built
1799
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$820,000
4
Bd
3
Baths
3,344
Sq. Ft.
81 Anderson Road, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
Signature Properties of N.E.
Swipe
0
$820,000
81 Anderson Road, Pomfret, CT 06259
Baths
3,344
Sq. Ft.
5.74
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$12,310
HOA
-
Year Built
1993
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$750,000
4
Bd
3
Baths
3,447
Sq. Ft.
104 Putnam Road, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
LPT Realty - IConn Team
Swipe
0
$750,000
104 Putnam Road, Pomfret, CT 06259
Baths
3,447
Sq. Ft.
2.40
Acres
$/Sq. Ft.
$218
Taxes
$7,355
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$1,350,000
6
Bd
4
Baths
5,459
Sq. Ft.
354 Pomfret Street, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
LAER Realty Partners
Swipe
0
$1,350,000
354 Pomfret Street, Pomfret, CT 06259
Single Family
6
Beds
4
Baths
5,459
Sq. Ft.
6.09
Acres
$/Sq. Ft.
$247
Taxes
$12,335
HOA
-
Year Built
1880
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$2,500,000
5
Bd
5
Baths
7,772
Sq. Ft.
357 Wrights Crossing Road, Pomfret, CT 06259
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$2,500,000
357 Wrights Crossing Road, Pomfret, CT 06259
Baths
7,772
Sq. Ft.
41.00
Acres
$/Sq. Ft.
$322
Taxes
$25,710
HOA
-
Year Built
1850
Status
Active
FeeKeeper
FK
283 Days