My Account
06241
Map
Showing 1 to 10 of 11 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0210654 seconds)
‹
›
$135,000
1
Bd
1
Baths
552
Sq. Ft.
309 Whetstone Mills, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Larrow''s Real Estate
Swipe
0
$135,000
309 Whetstone Mills, Killingly, CT 06241
Baths
552
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$1,211
HOA
$236
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$649,900
3
Bd
2
Baths
1,976
Sq. Ft.
81 Kelly Road, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX One
Swipe
0
$649,900
81 Kelly Road, Killingly, CT 06241
Baths
1,976
Sq. Ft.
1.98
Acres
$/Sq. Ft.
$329
Taxes
$8,697
HOA
-
Year Built
2016
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$454,900
3
Bd
2
Baths
1,710
Sq. Ft.
37 Valley View Drive #14A, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$454,900
37 Valley View Drive #14A, Killingly, CT 06241
Baths
1,710
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$266
Taxes
$5,500
HOA
$190
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$454,900
3
Bd
2
Baths
1,710
Sq. Ft.
39 Valley View Drive #14B, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$454,900
39 Valley View Drive #14B, Killingly, CT 06241
Baths
1,710
Sq. Ft.
0.25
Acres
$/Sq. Ft.
$266
Taxes
$5,500
HOA
$190
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$390,000
4
Bd
3
Baths
2,016
Sq. Ft.
107 Broad Street, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$390,000
107 Broad Street, Killingly, CT 06241
Baths
2,016
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$193
Taxes
$5,842
HOA
-
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$749,999
3
Bd
2
Baths
1,828
Sq. Ft.
461 Chestnut Hill Road, Killingly, CT 06241
Brokered By:
S.C.E. Real Estate
Swipe
0
$749,999
461 Chestnut Hill Road, Killingly, CT 06241
Baths
1,828
Sq. Ft.
24.53
Acres
$/Sq. Ft.
$410
Taxes
$8,644
HOA
-
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
24 Days
›
$325,000
3
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
39 Courtney Lane, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$325,000
39 Courtney Lane, Killingly, CT 06241
Baths
960
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$339
Taxes
$3,381
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
33 Days
›
$280,000
2
Bd
1
Baths
1,230
Sq. Ft.
604 Whetstone Mills , Killingly, CT 06241
Brokered By:
Signature Properties of N.E.
Swipe
0
$280,000
604 Whetstone Mills , Killingly, CT 06241
Baths
1,230
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$228
Taxes
$2,644
HOA
$375
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
36 Days
›
$60,000
1
Bd
1
Baths
550
Sq. Ft.
16 Conrad Park, Killingly, CT 06241
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$60,000
16 Conrad Park, Killingly, CT 06241
Baths
550
Sq. Ft.
0.00
Acres
$/Sq. Ft.
$109
Taxes
$442
HOA
$675
Year Built
1961
Status
Active
FeeKeeper
FK
36 Days
›
$529,900
4
Bd
3
Baths
1,984
Sq. Ft.
16 Valley View Drive, Killingly, CT 06241
Brokered By:
Brunet and Company Real Estate
Swipe
0
$529,900
16 Valley View Drive, Killingly, CT 06241
Baths
1,984
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$267
Taxes
$5,500
HOA
$190
Year Built
2026
Status
Active
FeeKeeper
FK
226 Days