My Account
06239
Map
Showing 1 to 10 of 13 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0199027 seconds)
‹
›
$449,000
3
Bd
1
Baths
912
Sq. Ft.
99 Halls Hill Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
$449,000
99 Halls Hill Road, Killingly, CT 06239
Baths
912
Sq. Ft.
2.50
Acres
$/Sq. Ft.
$492
Taxes
$3,826
HOA
-
Year Built
1934
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Hours
›
$285,000
3
Bd
1
Baths
960
Sq. Ft.
37 Ruth Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Kazantzis Real Estate, LLC
Swipe
0
$285,000
37 Ruth Street, Killingly, CT 06239
Baths
960
Sq. Ft.
0.26
Acres
$/Sq. Ft.
$297
Taxes
$3,365
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Hours
›
$379,900
2
Bd
1
Baths
1,258
Sq. Ft.
46 Taos Drive, Killingly, CT 06239
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$379,900
46 Taos Drive, Killingly, CT 06239
Baths
1,258
Sq. Ft.
3.96
Acres
$/Sq. Ft.
$302
Taxes
$4,434
HOA
-
Year Built
1980
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
13 Hours
›
$589,000
3
Bd
2
Baths
2,404
Sq. Ft.
161 Burlingame Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$589,000
161 Burlingame Road, Killingly, CT 06239
Baths
2,404
Sq. Ft.
1.38
Acres
$/Sq. Ft.
$245
Taxes
$5,353
HOA
-
Year Built
1986
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$215,000
3
Bd
1
Baths
1,446
Sq. Ft.
85 Wauregan Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Aspen Realty Group
Swipe
0
$215,000
85 Wauregan Road, Killingly, CT 06239
Baths
1,446
Sq. Ft.
1.31
Acres
$/Sq. Ft.
$149
Taxes
$3,285
HOA
-
Year Built
1903
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$368,000
3
Bd
1
Baths
1,104
Sq. Ft.
288 Margaret Henry Road, Killingly, CT 06239
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$368,000
288 Margaret Henry Road, Killingly, CT 06239
Baths
1,104
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$333
Taxes
$3,816
HOA
-
Year Built
1970
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$449,900
5
Bd
1
Baths
2,760
Sq. Ft.
760 Upper Maple Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$449,900
760 Upper Maple Street, Killingly, CT 06239
Baths
2,760
Sq. Ft.
6.10
Acres
$/Sq. Ft.
$163
Taxes
$6,613
HOA
-
Year Built
1815
Status
Active
FeeKeeper
FK
12 Days
›
$269,000
3
Bd
1
Baths
1,064
Sq. Ft.
14 Maryland Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$269,000
14 Maryland Street, Killingly, CT 06239
Baths
1,064
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$253
Taxes
$2,967
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
21 Days
›
$330,000
3
Bd
1
Baths
1,302
Sq. Ft.
654 N. Main Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
Flagship Real Estate Advisors
Swipe
0
Virtual
$330,000
654 N. Main Street, Killingly, CT 06239
Baths
1,302
Sq. Ft.
0.21
Acres
$/Sq. Ft.
$253
Taxes
$3,200
HOA
-
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$375,000
4
Bd
1
Baths
1,137
Sq. Ft.
395 Maple Street, Killingly, CT 06239
Brokered By:
RE/MAX Bell Park Realty
Swipe
0
$375,000
395 Maple Street, Killingly, CT 06239
Baths
1,137
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$330
Taxes
$4,327
HOA
-
Year Built
1948
Status
Active
FeeKeeper
FK
26 Days