My Account
06117
Map
Showing 1 to 10 of 17 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0189172 seconds)
‹
›
$725,000
4
Bd
3
Baths
4,599
Sq. Ft.
37 Stoneham Drive, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Tea Leaf Realty
Swipe
0
$725,000
37 Stoneham Drive, West Hartford, CT 06117
Baths
4,599
Sq. Ft.
0.33
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$12,767
HOA
-
Year Built
1961
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Hours
›
$569,000
4
Bd
2
Baths
2,656
Sq. Ft.
152 W. Ridge Drive, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$569,000
152 W. Ridge Drive, West Hartford, CT 06117
Baths
2,656
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$11,623
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Hours
›
$499,900
3
Bd
1
Baths
1,621
Sq. Ft.
25 King Edward Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Dave Jones Realty, LLC
Swipe
0
Virtual
$499,900
25 King Edward Road, West Hartford, CT 06117
Baths
1,621
Sq. Ft.
0.30
Acres
$/Sq. Ft.
$308
Taxes
$8,921
HOA
-
Year Built
1964
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
1 Day
›
$425,000
3
Bd
2
Baths
1,976
Sq. Ft.
1221 N. Main Street, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
LPT Realty
Swipe
0
Virtual
$425,000
1221 N. Main Street, West Hartford, CT 06117
Baths
1,976
Sq. Ft.
0.35
Acres
$/Sq. Ft.
$215
Taxes
$9,456
HOA
-
Year Built
1953
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$659,900
4
Bd
2
Baths
2,629
Sq. Ft.
48 Brainard Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$659,900
48 Brainard Road, West Hartford, CT 06117
Baths
2,629
Sq. Ft.
0.29
Acres
$/Sq. Ft.
$251
Taxes
$13,056
HOA
-
Year Built
1952
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$379,900
2
Bd
1
Baths
1,276
Sq. Ft.
42 Haynes Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$379,900
42 Haynes Road, West Hartford, CT 06117
Baths
1,276
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$298
Taxes
$7,583
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$352,000
2
Bd
2
Baths
1,197
Sq. Ft.
1 King Philip Drive #218, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$352,000
1 King Philip Drive #218, West Hartford, CT 06117
Baths
1,197
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$294
Taxes
$6,407
HOA
$695
Year Built
2007
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$1,399,000
5
Bd
3
Baths
5,589
Sq. Ft.
163 Balfour Drive, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$1,399,000
163 Balfour Drive, West Hartford, CT 06117
Baths
5,589
Sq. Ft.
1.51
Acres
$/Sq. Ft.
$250
Taxes
$27,498
HOA
-
Year Built
2003
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$799,900
4
Bd
3
Baths
3,118
Sq. Ft.
12 Mountain Farms Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$799,900
12 Mountain Farms Road, West Hartford, CT 06117
Baths
3,118
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$257
Taxes
$15,055
HOA
-
Year Built
1959
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$339,900
2
Bd
2
Baths
2,500
Sq. Ft.
72 Timberwood Road, West Hartford, CT 06117
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$339,900
72 Timberwood Road, West Hartford, CT 06117
Baths
2,500
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$136
Taxes
$8,094
HOA
$895
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days