My Account
06107
Map
Showing 1 to 10 of 22 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0257375 seconds)
‹
›
$949,900
4
Bd
4
Baths
4,960
Sq. Ft.
7 Mountainside Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$949,900
7 Mountainside Road, West Hartford, CT 06107
Baths
4,960
Sq. Ft.
0.95
Acres
$/Sq. Ft.
$192
Taxes
$22,754
HOA
-
Year Built
2001
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Hours
›
$899,000
4
Bd
3
Baths
2,912
Sq. Ft.
16 Sunfield Lane, West Hartford, CT 06107
Virtual
$899,000
16 Sunfield Lane, West Hartford, CT 06107
Baths
2,912
Sq. Ft.
0.70
Acres
$/Sq. Ft.
$309
Taxes
$18,560
HOA
$100
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$549,000
4
Bd
2
Baths
1,878
Sq. Ft.
101 Brunswick Avenue, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$549,000
101 Brunswick Avenue, West Hartford, CT 06107
Baths
1,878
Sq. Ft.
0.14
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$11,006
HOA
-
Year Built
1938
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$675,000
3
Bd
2
Baths
1,590
Sq. Ft.
69 Linbrook Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$675,000
69 Linbrook Road, West Hartford, CT 06107
Baths
1,590
Sq. Ft.
0.18
Acres
$/Sq. Ft.
$425
Taxes
$10,792
HOA
-
Year Built
1942
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$724,900
3
Bd
2
Baths
2,302
Sq. Ft.
174 Selden Hill Drive, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$724,900
174 Selden Hill Drive, West Hartford, CT 06107
Baths
2,302
Sq. Ft.
0.69
Acres
$/Sq. Ft.
$315
Taxes
$11,568
HOA
-
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$995,000
4
Bd
3
Baths
3,574
Sq. Ft.
49 Arlington Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$995,000
49 Arlington Road, West Hartford, CT 06107
Baths
3,574
Sq. Ft.
0.47
Acres
$/Sq. Ft.
$278
Taxes
$17,742
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$679,000
3
Bd
2
Baths
1,959
Sq. Ft.
64 Argyle Avenue, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$679,000
64 Argyle Avenue, West Hartford, CT 06107
Baths
1,959
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$347
Taxes
$12,118
HOA
-
Year Built
1930
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$324,500
3
Bd
1
Baths
1,938
Sq. Ft.
516 Park Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
S Young Realty & Associates LL
Swipe
0
$324,500
516 Park Road, West Hartford, CT 06107
Baths
1,938
Sq. Ft.
0.24
Acres
$/Sq. Ft.
$167
Taxes
$7,202
HOA
-
Year Built
1940
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$329,900
1
Bd
1
Baths
1,169
Sq. Ft.
25 Cassandra Boulevard #107, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$329,900
25 Cassandra Boulevard #107, West Hartford, CT 06107
Baths
1,169
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$282
Taxes
$6,222
HOA
$784
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$595,000
3
Bd
1
Baths
1,828
Sq. Ft.
30 Grennan Road, West Hartford, CT 06107
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$595,000
30 Grennan Road, West Hartford, CT 06107
Baths
1,828
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$325
Taxes
$12,275
HOA
-
Year Built
1935
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days