My Account
06106
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0214043 seconds)
Private Listing
Sign-In to View!
Join
Sign In
2
Beds
1
Baths
1,202
Sq. Ft.
0.13
Acres
12425308
ID
$325,000
Hartford, CT 06106
Baths
1,202
Sq. Ft.
0.13
Acres
$/Sq. Ft.
$270
Taxes
$3,314
HOA
-
Year Built
1956
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Day
‹
›
$174,999
2
Bd
1
Baths
1,275
Sq. Ft.
168 Bonner Street, Hartford, CT 06106
Brokered By:
eRealty Advisors, Inc.
Swipe
0
$174,999
168 Bonner Street, Hartford, CT 06106
Baths
1,275
Sq. Ft.
0.03
Acres
$/Sq. Ft.
$137
Taxes
$1,563
HOA
-
Year Built
1944
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$289,900
3
Bd
1
Baths
1,321
Sq. Ft.
322 Hillside Avenue, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Golden Rule Realty
Swipe
0
$289,900
322 Hillside Avenue, Hartford, CT 06106
Baths
1,321
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$219
Taxes
$4,239
HOA
-
Year Built
1927
Status
Active
FeeKeeper
FK
17 Days
›
$219,000
1
Bd
1
Baths
1,238
Sq. Ft.
1 Linden Place #506, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$219,000
1 Linden Place #506, Hartford, CT 06106
Baths
1,238
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$177
Taxes
$5,131
HOA
$654
Year Built
1895
Status
Active
FeeKeeper
FK
22 Days
›
$114,900
2
Bd
1
Baths
853
Sq. Ft.
24 Merrill Street #APT D1, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Carbutti & Co., Realtors
Swipe
0
$114,900
24 Merrill Street #APT D1, Hartford, CT 06106
Baths
853
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$135
Taxes
$1,315
HOA
$339
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
57 Days
›
$279,900
2
Bd
1
Baths
1,056
Sq. Ft.
14 Sequin Street, Hartford, CT 06106
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$279,900
14 Sequin Street, Hartford, CT 06106
Baths
1,056
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$265
Taxes
$3,555
HOA
-
Year Built
1943
Status
Active
FeeKeeper
FK
61 Days
›
$169,900
2
Bd
1
Baths
1,185
Sq. Ft.
23 Charter Oak Place #APT 1, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Exceptional Real Estate LLC
Swipe
0
$169,900
23 Charter Oak Place #APT 1, Hartford, CT 06106
Baths
1,185
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$143
Taxes
$2,610
HOA
$530
Year Built
1920
Status
Active
FeeKeeper
FK
90 Days
›
$328,827
2
Bd
1
Baths
1,126
Sq. Ft.
58 Catherine Street, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Innovative Properties
Swipe
0
$328,827
58 Catherine Street, Hartford, CT 06106
Baths
1,126
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$292
Taxes
$1,761
HOA
-
Year Built
1988
Status
Active
FeeKeeper
FK
99 Days
›
$164,900
1
Bd
1
Baths
807
Sq. Ft.
52 Buckingham Street #APT 3, Hartford, CT 06106
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$164,900
52 Buckingham Street #APT 3, Hartford, CT 06106
Baths
807
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$204
Taxes
$2,906
HOA
$149
Year Built
1867
Status
Active
FeeKeeper
FK
206 Days