My Account
06105
Map
Showing 1 to 10 of 13 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0201803 seconds)
Private Listing
Sign-In to View!
Join
Sign In
2
Beds
2
Baths
1,489
Sq. Ft.
-
Acres
12421250
ID
$129,900
Hartford, CT 06105
Baths
1,489
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$87
Taxes
$4,302
HOA
$400
Year Built
1875
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
‹
›
$95,000
1
Bd
1
Baths
600
Sq. Ft.
16-20 Townley Street #D2, Hartford, CT 06105
Brokered By:
S Young Realty & Associates LL
Swipe
0
$95,000
16-20 Townley Street #D2, Hartford, CT 06105
Baths
600
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$986
HOA
$301
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$124,900
2
Bd
1
Baths
835
Sq. Ft.
16-20 Townley Street #H1, Hartford, CT 06105
Brokered By:
Five Stars Realty
Swipe
0
$124,900
16-20 Townley Street #H1, Hartford, CT 06105
Baths
835
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$150
Taxes
$1,307
HOA
$402
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$138,900
1
Bd
1
Baths
881
Sq. Ft.
71 Imlay Street #71A, Hartford, CT 06105
Brokered By:
Premier Properties of CT
Swipe
0
$138,900
71 Imlay Street #71A, Hartford, CT 06105
Baths
881
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$158
Taxes
$2,078
HOA
$520
Year Built
1900
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
1,536
Sq. Ft.
779 Prospect Avenue #4, West Hartford, CT 06105
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$399,900
779 Prospect Avenue #4, West Hartford, CT 06105
Baths
1,536
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$260
Taxes
$5,486
HOA
$1,036
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$1,350,000
7
Bd
5
Baths
4,914
Sq. Ft.
155 Scarborough Street, Hartford, CT 06105
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$1,350,000
155 Scarborough Street, Hartford, CT 06105
Single Family
7
Beds
5
Baths
4,914
Sq. Ft.
0.89
Acres
$/Sq. Ft.
$275
Taxes
$14,448
HOA
-
Year Built
1928
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Days
›
$409,900
3
Bd
2
Baths
2,533
Sq. Ft.
1 Imlay Street, Hartford, CT 06105
Virtual
$409,900
1 Imlay Street, Hartford, CT 06105
Baths
2,533
Sq. Ft.
0.12
Acres
$/Sq. Ft.
$162
Taxes
$7,523
HOA
-
Year Built
1875
Status
Active
FeeKeeper
FK
25 Days
›
$155,000
2
Bd
2
Baths
1,235
Sq. Ft.
30 Woodland Street #9H, Hartford, CT 06105
Brokered By:
The Property Shop CT
Swipe
0
$155,000
30 Woodland Street #9H, Hartford, CT 06105
Baths
1,235
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$126
Taxes
$2,815
HOA
$1,289
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
34 Days
›
$84,000
1
Bd
1
Baths
675
Sq. Ft.
30 Woodland Street #5J, Hartford, CT 06105
Brokered By:
KW Legacy Partners
Swipe
0
$84,000
30 Woodland Street #5J, Hartford, CT 06105
Baths
675
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$124
Taxes
$1,178
HOA
$741
Year Built
1965
Status
Active
FeeKeeper
FK
38 Days
›
$140,900
1
Bd
1
Baths
873
Sq. Ft.
31 Woodland Street #9U, Hartford, CT 06105
Brokered By:
SKS Realty
Swipe
0
$140,900
31 Woodland Street #9U, Hartford, CT 06105
Baths
873
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$161
Taxes
$1,870
HOA
$1,015
Year Built
1963
Status
Active
FeeKeeper
FK
44 Days