My Account
06098
Map
Showing 1 to 10 of 15 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0193228 seconds)
‹
›
$189,900
2
Bd
2
Baths
1,102
Sq. Ft.
111 Torringford Street #33, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Smith & DeGroat Real Estate
Swipe
0
$189,900
111 Torringford Street #33, Winchester, CT 06098
Baths
1,102
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$172
Taxes
$2,385
HOA
$300
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$765,000
3
Bd
2
Baths
4,387
Sq. Ft.
184 Smith Hill Road, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$765,000
184 Smith Hill Road, Winchester, CT 06098
Baths
4,387
Sq. Ft.
8.46
Acres
$/Sq. Ft.
$174
Taxes
$11,386
HOA
-
Year Built
1988
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$749,999
2
Bd
2
Baths
1,320
Sq. Ft.
660 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Smith & DeGroat Real Estate
Swipe
0
$749,999
660 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Baths
1,320
Sq. Ft.
0.27
Acres
$/Sq. Ft.
$568
Taxes
$12,251
HOA
-
Year Built
1960
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
5 Days
›
$289,000
3
Bd
1
Baths
1,008
Sq. Ft.
104 Maloney Court, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Turning Point Realty, LLC
Swipe
0
$289,000
104 Maloney Court, Winchester, CT 06098
Baths
1,008
Sq. Ft.
0.31
Acres
$/Sq. Ft.
$287
Taxes
$3,142
HOA
-
Year Built
1957
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$179,900
2
Bd
2
Baths
1,156
Sq. Ft.
111 Torringford Street #7, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Country Manor Realty
Swipe
0
$179,900
111 Torringford Street #7, Winchester, CT 06098
Baths
1,156
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$156
Taxes
$2,428
HOA
$300
Year Built
1987
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$795,000
4
Bd
2
Baths
1,373
Sq. Ft.
258 Perch Rock Trail, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
Virtual
$795,000
258 Perch Rock Trail, Winchester, CT 06098
Baths
1,373
Sq. Ft.
0.15
Acres
$/Sq. Ft.
$579
Taxes
$12,680
HOA
-
Year Built
1922
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$895,000
4
Bd
2
Baths
3,088
Sq. Ft.
469 Platt Hill Road, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Cohen Agency
Swipe
0
$895,000
469 Platt Hill Road, Winchester, CT 06098
Baths
3,088
Sq. Ft.
7.11
Acres
$/Sq. Ft.
$290
Taxes
$11,516
HOA
-
Year Built
1789
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$990,000
3
Bd
3
Baths
2,097
Sq. Ft.
674 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Smith & DeGroat Real Estate
Swipe
0
Virtual
$990,000
674 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Baths
2,097
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$472
Taxes
$16,721
HOA
-
Year Built
1942
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$1,595,000
5
Bd
2
Baths
3,693
Sq. Ft.
424 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$1,595,000
424 E. Wakefield Boulevard, Winchester, CT 06098
Baths
3,693
Sq. Ft.
0.59
Acres
$/Sq. Ft.
$432
Taxes
$22,026
HOA
-
Year Built
1890
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Days
›
$239,000
7
Bd
3
Baths
2,400
Sq. Ft.
29 Center Street, Winchester, CT 06098
Brokered By:
Town & Country Real Estate
Swipe
0
$239,000
29 Center Street, Winchester, CT 06098
Single Family
7
Beds
3
Baths
2,400
Sq. Ft.
0.16
Acres
$/Sq. Ft.
$100
Taxes
$4,341
HOA
-
Year Built
1898
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Days