My Account
06092
Map
Showing 1 to 6 of 6 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0195794 seconds)
‹
›
$1,265,000
4
Bd
4
Baths
7,160
Sq. Ft.
22 Joshua Drive, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$1,265,000
22 Joshua Drive, Simsbury, CT 06092
Baths
7,160
Sq. Ft.
2.20
Acres
$/Sq. Ft.
$177
Taxes
$28,953
HOA
-
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$1,925,000
5
Bd
5
Baths
6,421
Sq. Ft.
79 Highridge Road, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$1,925,000
79 Highridge Road, Simsbury, CT 06092
Baths
6,421
Sq. Ft.
4.00
Acres
$/Sq. Ft.
$300
Taxes
$39,154
HOA
-
Year Built
1999
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$724,999
4
Bd
2
Baths
3,496
Sq. Ft.
50 Fox Den Road, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$724,999
50 Fox Den Road, Simsbury, CT 06092
Baths
3,496
Sq. Ft.
1.29
Acres
$/Sq. Ft.
$207
Taxes
$12,559
HOA
-
Year Built
1976
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$649,900
4
Bd
2
Baths
2,732
Sq. Ft.
22 Fox Den Road, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$649,900
22 Fox Den Road, Simsbury, CT 06092
Baths
2,732
Sq. Ft.
1.08
Acres
$/Sq. Ft.
$238
Taxes
$12,616
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
9 Days
›
$434,000
3
Bd
1
Baths
1,110
Sq. Ft.
6 Lostbrook Road, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$434,000
6 Lostbrook Road, Simsbury, CT 06092
Baths
1,110
Sq. Ft.
0.63
Acres
$/Sq. Ft.
$391
Taxes
$8,132
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$799,900
5
Bd
3
Baths
3,303
Sq. Ft.
117 N. Saddle Ridge, Simsbury, CT 06092
Brokered By:
Trend 2000 Real Estate
Swipe
0
Virtual
$799,900
117 N. Saddle Ridge, Simsbury, CT 06092
Baths
3,303
Sq. Ft.
4.73
Acres
$/Sq. Ft.
$242
Taxes
$16,239
HOA
-
Year Built
1986
Status
Active
FeeKeeper
FK
78 Days