My Account
06082
Map
Showing 1 to 10 of 51 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0263588 seconds)
‹
›
$274,900
2
Bd
2
Baths
1,360
Sq. Ft.
114 Candlewood Drive, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Realty One Group Cutting Edge
Swipe
0
$274,900
114 Candlewood Drive, Enfield, CT 06082
Baths
1,360
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$202
Taxes
$4,693
HOA
$319
Year Built
1991
Status
Active
FeeKeeper
FK
1 Hour
›
$539,900
4
Bd
2
Baths
4,082
Sq. Ft.
143 Cottage Road, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Realty One Group Cutting Edge
Swipe
0
$539,900
143 Cottage Road, Enfield, CT 06082
Baths
4,082
Sq. Ft.
0.22
Acres
$/Sq. Ft.
$132
Taxes
$7,746
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
11 Hours
›
$789,900
4
Bd
3
Baths
7,705
Sq. Ft.
7 Riverview Street, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Keller Williams Realty-Longmdw
Swipe
0
$789,900
7 Riverview Street, Enfield, CT 06082
Baths
7,705
Sq. Ft.
2.67
Acres
$/Sq. Ft.
$103
Taxes
$22,135
HOA
-
Year Built
1957
Status
Active
FeeKeeper
FK
15 Hours
›
$189,900
2
Bd
2
Baths
1,040
Sq. Ft.
11 Georgetown Drive #E, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$189,900
11 Georgetown Drive #E, Enfield, CT 06082
Baths
1,040
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$183
Taxes
$2,477
HOA
$266
Year Built
1969
Status
Active
FeeKeeper
FK
18 Hours
›
$499,900
4
Bd
2
Baths
2,158
Sq. Ft.
24 Still Lane, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Century 21 AllPoints Realty
Swipe
0
$499,900
24 Still Lane, Enfield, CT 06082
Baths
2,158
Sq. Ft.
1.01
Acres
$/Sq. Ft.
$232
Taxes
$8,199
HOA
-
Year Built
1989
Status
Active
FeeKeeper
FK
19 Hours
›
$350,000
3
Bd
1
Baths
1,680
Sq. Ft.
53 Kalish Avenue, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Lock and Key Realty, Inc
Swipe
0
$350,000
53 Kalish Avenue, Enfield, CT 06082
Baths
1,680
Sq. Ft.
0.23
Acres
$/Sq. Ft.
$208
Taxes
$4,789
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$399,900
3
Bd
2
Baths
1,658
Sq. Ft.
20 Abbe Road, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$399,900
20 Abbe Road, Enfield, CT 06082
Baths
1,658
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$241
Taxes
$5,795
HOA
-
Year Built
2000
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$379,900
4
Bd
1
Baths
1,867
Sq. Ft.
3 Wagon Road, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Barile Realty Group
Swipe
0
$379,900
3 Wagon Road, Enfield, CT 06082
Baths
1,867
Sq. Ft.
0.28
Acres
$/Sq. Ft.
$203
Taxes
$6,879
HOA
-
Year Built
1960
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$325,000
4
Bd
1
Baths
1,431
Sq. Ft.
10 Parker Street, Enfield, CT 06082
Brokered By:
NextHome Elite Realty
Swipe
0
Virtual
$325,000
10 Parker Street, Enfield, CT 06082
Baths
1,431
Sq. Ft.
0.99
Acres
$/Sq. Ft.
$227
Taxes
$6,203
HOA
-
Year Built
1937
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$323,000
3
Bd
1
Baths
1,128
Sq. Ft.
30 Alban Road, Enfield, CT 06082
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$323,000
30 Alban Road, Enfield, CT 06082
Baths
1,128
Sq. Ft.
0.37
Acres
$/Sq. Ft.
$286
Taxes
$5,305
HOA
-
Year Built
1958
Status
Active
FeeKeeper
FK
5 Days