My Account
06071
Map
Showing 1 to 9 of 9 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0201963 seconds)
‹
›
$565,000
2
Bd
2
Baths
1,930
Sq. Ft.
21 Tanglewood Drive, Somers, CT 06071
Brokered By:
Chestnut Oak Associates
Swipe
0
$565,000
21 Tanglewood Drive, Somers, CT 06071
Baths
1,930
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$293
Taxes
$8,447
HOA
$432
Year Built
2019
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$549,900
3
Bd
2
Baths
1,552
Sq. Ft.
267 George Wood Road, Somers, CT 06071
Brokered By:
Keller Williams Realty-Longmdw
Swipe
0
$549,900
267 George Wood Road, Somers, CT 06071
Baths
1,552
Sq. Ft.
0.81
Acres
$/Sq. Ft.
$354
Taxes
$5,797
HOA
-
Year Built
1997
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$479,999
3
Bd
2
Baths
1,940
Sq. Ft.
93 Rye Hill Circle, Somers, CT 06071
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$479,999
93 Rye Hill Circle, Somers, CT 06071
Baths
1,940
Sq. Ft.
0.92
Acres
$/Sq. Ft.
$247
Taxes
$4,124
HOA
-
Year Built
2020
Status
Active
FeeKeeper
FK
3 Days
›
$985,000
3
Bd
3
Baths
2,758
Sq. Ft.
61 Twinbrook Drive, Somers, CT 06071
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
$985,000
61 Twinbrook Drive, Somers, CT 06071
Baths
2,758
Sq. Ft.
1.21
Acres
$/Sq. Ft.
$357
Taxes
$7,114
HOA
-
Year Built
2025
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$799,900
5
Bd
4
Baths
3,612
Sq. Ft.
23 Hampden Road, Somers, CT 06071
Brokered By:
Mapleridge Realty
Swipe
0
$799,900
23 Hampden Road, Somers, CT 06071
Baths
3,612
Sq. Ft.
1.00
Acres
$/Sq. Ft.
$221
Taxes
$8,057
HOA
-
Year Built
1974
Status
Active
FeeKeeper
FK
29 Days
›
$449,900
3
Bd
1
Baths
1,934
Sq. Ft.
141 Parker Road, Somers, CT 06071
Brokered By:
Realty One Group Cutting Edge
Swipe
0
$449,900
141 Parker Road, Somers, CT 06071
Baths
1,934
Sq. Ft.
1.34
Acres
$/Sq. Ft.
$233
Taxes
$5,023
HOA
-
Year Built
1951
Status
Active
FeeKeeper
FK
30 Days
›
$775,000
3
Bd
2
Baths
3,107
Sq. Ft.
84 Bobolink Lane, Somers, CT 06071
Brokered By:
Chestnut Oak Associates
Swipe
0
$775,000
84 Bobolink Lane, Somers, CT 06071
Baths
3,107
Sq. Ft.
1.44
Acres
$/Sq. Ft.
$249
Taxes
$10,250
HOA
-
Year Built
2006
Status
Active
FeeKeeper
FK
53 Days
›
$469,000
5
Bd
3
Baths
4,782
Sq. Ft.
1000 Main Street, Somers, CT 06071
Brokered By:
Realty One Group Cutting Edge
Swipe
0
$469,000
1000 Main Street, Somers, CT 06071
Baths
4,782
Sq. Ft.
1.90
Acres
$/Sq. Ft.
$98
Taxes
$6,737
HOA
-
Year Built
1968
Status
Active
FeeKeeper
FK
56 Days
›
$899,900
4
Bd
2
Baths
3,170
Sq. Ft.
659 Hall Hill Road, Somers, CT 06071
Brokered By:
Real Broker CT, LLC
Swipe
0
Virtual
$899,900
659 Hall Hill Road, Somers, CT 06071
Baths
3,170
Sq. Ft.
13.25
Acres
$/Sq. Ft.
$284
Taxes
$11,450
HOA
-
Year Built
1966
Status
Active
FeeKeeper
FK
141 Days