My Account
06070
Map
Showing 1 to 10 of 19 Homes
Price Per Sq/Ft
Request time (0.0188782 seconds)
‹
›
$1,025,000
5
Bd
4
Baths
4,991
Sq. Ft.
15 Hop Brook Road, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$1,025,000
15 Hop Brook Road, Simsbury, CT 06070
Baths
4,991
Sq. Ft.
2.80
Acres
$/Sq. Ft.
$205
Taxes
$23,027
HOA
$33
Year Built
1996
Status
Active
FeeKeeper
FK
2 Days
›
$439,000
2
Bd
2
Baths
1,619
Sq. Ft.
32 Southbridge Court, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
William Pitt Sotheby''s Int''l
Swipe
0
$439,000
32 Southbridge Court, Simsbury, CT 06070
Baths
1,619
Sq. Ft.
-
Acres
$/Sq. Ft.
$271
Taxes
$8,575
HOA
$560
Year Built
1987
Status
Coming Soon
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$449,000
3
Bd
2
Baths
1,824
Sq. Ft.
3 Branch Brook Drive, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$449,000
3 Branch Brook Drive, Simsbury, CT 06070
Baths
1,824
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$246
Taxes
$7,747
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
4 Days
›
$589,900
5
Bd
2
Baths
2,751
Sq. Ft.
28 Deepwood Road, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$589,900
28 Deepwood Road, Simsbury, CT 06070
Baths
2,751
Sq. Ft.
0.86
Acres
$/Sq. Ft.
$214
Taxes
$9,132
HOA
-
Year Built
1962
Status
Active
FeeKeeper
FK
6 Days
›
$599,000
4
Bd
2
Baths
2,659
Sq. Ft.
19 Lawton Drive, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$599,000
19 Lawton Drive, Simsbury, CT 06070
Baths
2,659
Sq. Ft.
1.11
Acres
$/Sq. Ft.
$225
Taxes
$10,017
HOA
-
Year Built
1971
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$649,900
4
Bd
3
Baths
3,001
Sq. Ft.
2 Higate Lane, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Berkshire Hathaway NE Prop.
Swipe
0
$649,900
2 Higate Lane, Simsbury, CT 06070
Baths
3,001
Sq. Ft.
0.98
Acres
$/Sq. Ft.
$217
Taxes
$11,155
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
7 Days
›
$539,000
4
Bd
2
Baths
2,304
Sq. Ft.
1 Horseshoe Circle, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
William Raveis Real Estate
Swipe
0
Virtual
$539,000
1 Horseshoe Circle, Simsbury, CT 06070
Baths
2,304
Sq. Ft.
0.34
Acres
$/Sq. Ft.
$234
Taxes
$9,302
HOA
-
Year Built
1977
Status
Active
FeeKeeper
FK
8 Days
›
$485,000
4
Bd
2
Baths
2,314
Sq. Ft.
2 Fairfield Lane, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
DB Associates of CT, LLC
Swipe
0
$485,000
2 Fairfield Lane, Simsbury, CT 06070
Baths
2,314
Sq. Ft.
0.57
Acres
$/Sq. Ft.
$210
Taxes
$9,414
HOA
-
Year Built
1979
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$419,860
3
Bd
1
Baths
1,508
Sq. Ft.
82 West Street, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
Coldwell Banker Realty
Swipe
0
$419,860
82 West Street, Simsbury, CT 06070
Baths
1,508
Sq. Ft.
0.19
Acres
$/Sq. Ft.
$278
Taxes
$6,313
HOA
-
Year Built
1907
Status
Active
FeeKeeper
FK
10 Days
›
$499,900
4
Bd
2
Baths
1,688
Sq. Ft.
12 Crane Place, Simsbury, CT 06070
Brokered By:
eXp Realty
Swipe
0
$499,900
12 Crane Place, Simsbury, CT 06070
Baths
1,688
Sq. Ft.
0.93
Acres
$/Sq. Ft.
$296
Taxes
$7,293
HOA
-
Year Built
1972
Status
Active
FeeKeeper
FK
13 Days